Retrocegla.pl planuje emisję akcji i debiut na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 mar 2021, 12:27

Retrocegla.pl planuje emisję akcji i debiut na NewConnect

Retrocegla.pl (Retro S.A.) planuje emisję akcji serii B i wprowadzenie ich do obrotu we współpracy z Prosper Capital Dom Maklerski S.A. Emitent planuje pozyskać około 4 mln złotych, które przeznaczy na robotyzację linii produkcyjnej i rozwój swojej sieci sprzedaży na rynkach zagranicznych. Spółka planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect.

Retrocegla.pl (Retro S.A.) wiodący, polski producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł, nawiązał współpracę z Prosper Capital Dom Maklerski S.A. w zakresie przeprowadzenia emisji akcji Spółki oraz ich wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect.

- Doszliśmy do momentu, w którym mamy poukładany, skalowalny i efektywny model biznesowy. Silna i naturalna obecność spółki w e-commerce, to jeden z naszych największych atutów, szczególnie w obecnych czasach. To doskonały moment na dalszy rozwój sprzedaży w e-commerce oraz uruchomienie tego kanału na rynki eksportowe np. niemiecki, poprzez utworzenie tam spółki zależnej, która będzie obsługiwała lokalny market place oraz logistykę. Jednocześnie, mocno pracujemy nad zrobotyzowaniem i zautomatyzowaniem naszych procesów produkcyjnych. Chcemy zaprosić do naszego rosnącego projektu nowych inwestorów, zapewniając im jednocześnie płynność, dzięki notowaniu akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu – komentuje Konrad Pawełczyk, Prezes Zarządu Retro S.A.

Produkty sygnowane marką retrocegla.pl trafiły już do ponad 10 000 realizacji prywatnych i komercyjnych, nie tylko w Polsce, ale także wielu krajach Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, a nawet Japonii. Spółka od początku swojej działalności skupia się na dystrybucji produktów w kanale e-commerce.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z Prosper Capital Dom Maklerski S.A. ze względu na kompleksowość oferty, począwszy od dokładnej analizy i doradztwa emitentowi, przez oferowanie akcji w ofercie publicznej, aż do wprowadzenia ich do obrotu - dodaje Sebastian Pawełczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Retro S.A.

- Retro S.A. to kolejny ciekawy Emitent, którego akcje chcemy oferować naszym Klientom w pierwszym półroczu 2021 roku. Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy przy okazji emisji akcji Prosper Capital Dom Maklerski S.A., w pierwszym półroczu chcemy przeprowadzić pięć do sześciu emisji akcji interesujących Emitentów z różnych branż. Uważamy, że Retro S.A. po pozyskaniu środków na drodze emisji akcji, ma szansę systematycznie rozwijać skalę swojej działalności” – komentuje Piotr Teleon, Prezes Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości