Draw Distance pracuje nad dokumentacją koncepcyjną do „Project Swan” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 mar 2021, 13:08

Draw Distance pracuje nad dokumentacją koncepcyjną do „Project Swan”

Draw Distance S.A., producent gier wideo z Krakowa, znany z takich gier jak „Serial Cleaners” czy „Vampire: The Masquerade – Coteries of New York” i „VtM: Shadows of New York” poinformował o podpisaniu umowy, na mocy której stworzy zbiór dokumentacji koncepcyjnej dla gry o roboczej nazwie „Project Swan”.

Spółka będzie świadczyć usługi na rzecz globalnego producenta i wydawcy gier wideo, których efektem będzie zbiór dokumentacji koncepcyjnej (szkice, wstępny zarys fabularny etc.). Jak podkreśla Prezes Zarządu Michał Mielcarek jest to wynik aktywnego działania Spółki w zakresie business developmentu.

– Nie siedzimy z założonymi rękoma, czekając aż okazja sama nas znajdzie. Nie wszystkie z prowadzonych przez nas rozmów kończą się podpisaniem umowy, ale bywa, że owocują one stworzeniem gry, jak choćby w przypadku nowojorskiej dylogii spod znaku Vampire: The Masquerade. Tym razem umówiliśmy się na przygotowanie dokumentacji koncepcyjnej, na bazie której może powstać gra. – komentuje Mielcarek.

Tworzenie dokumentacji do „Project Swan” będzie trwało do końca pierwszego półrocza 2021 r., a Spółka otrzyma za nie jednorazowe wynagrodzenie. W proces zaangażowane są osoby, które w minimalnym stopniu brały udział przy pracach nad „Serial Cleaners” i „Project Cardinal”. Przygotowywanie dokumentacji koncepcyjnej nie wpływa na harmonogram obu tych produkcji.

– Mając moce przerobowe mogliśmy pozwolić sobie na dodatkowe zlecenie, które w najgorszym przypadku przyniesie niewielki zysk i cenne doświadczenie, a może też doprowadzić do rozwoju dalszej współpracy z kontrahentem. – dodaje Prezes i wyjaśnia, że Spółka prowadzi rozmowy z wydawcami i licencjodawcami dwutorowo. Z jednej strony stara się zainteresować ich grami, nad którymi pracuje (jak „Serial Cleaners”). Z drugiej proces zaczyna od rozmów, próbując zrozumieć potrzeby danej firmy i dopiero po tym przedstawiając propozycję projektu skrojonego do jej potrzeb (jak „Halls of Horror” czy „Project Cardinal”). Do tej drugiej grupy należy zaliczyć „Project Swan”.

12 marca Spółka opublikowała raport roczny. W 2020 r. wypracowała 3,3 mln zł przychodów ze sprzedaży netto oraz 635 tysięcy zł zysku netto. Jutro, tj. 31 marca (środa) o godzinie 11:00 odbędzie się czat inwestorski, na którym Prezes opowie o aktualnej sytuacji Spółki, w tym również o pracach nad „Project Swan”.

O spółce Draw Distance:

Draw Distance S.A. to producent gier wideo z Krakowa. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. Premiera kontynuacji – Serial Cleaners – zapowiedziana została na 2021 rok. Od września 2016 r. spółka Draw Distance S.A. notowana jest na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości