Rada dyrektorów ASBIS zarekomendowała wypłatę finalnej dywidendy za 2020 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 mar 2021, 09:43

Rada dyrektorów ASBIS zarekomendowała wypłatę finalnej dywidendy za 2020 r.

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, poinformował, że Rada Dyrektorów ASBISc Enterprises podjęła dziś decyzję o zarekomendowaniu zbliżającemu się Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę finalnej dywidendy z zysków za 2020 r. w wysokości 0,20 USD na akcję. Oznacza to wypłatę kolejnych 11.100.000 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2020 rok.

17 grudnia 2020 r. Spółka wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę na poczet dywidendy z zysku netto za 2020 r. w wysokości 0,10 USD na akcję, co dało kwotę 5.550.000 USD. W przypadku akceptacji dzisiejszej rekomendacji Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises przez ZWZA, całościowa dywidenda z zysku za 2020 r. może wynieść 0,30 USD na akcję, co oznaczało będzie całkowitą wypłatę w wysokości 16.650.000 USD z zysku netto po opodatkowaniu za 2020 r. Jest to najwyższa w historii ASBIS dywidenda wypłacona akcjonariuszom.

W 2020 roku Grupa wypracowała rekordowe w swojej historii wyniki finansowe: przychody ASBIS były na poziomie blisko 2,4 mld USD, natomiast zysk netto wyniósł 36,5 mln USD.

„Jednym z podstawowych założeń ASBIS jest dzielenie się sukcesem z akcjonariuszami, ponieważ jest to naszym zdaniem docenienie ich zaangażowania w Spółkę. Dywidendę wypłacamy nieprzerwanie już od 5 lat. Ubiegły rok był bardzo rekordowy pod względem wypracowanych przez ASBIS wyników finansowych, dlatego zarekomendowaliśmy wypłatę finalnej dywidendy, która będzie najwyższa w naszej historii. Jeśli nasza rekomendacja zostanie przyjęta przez ZWZA, to łącznie z wypłaconą w grudniu ubiegłego roku zaliczką na poczet dywidendy wyniesie ona w sumie 0,30 USD na akcję” – powiedział Siergiej Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

O spółce ASBIS:

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (tablety, pamięci zewnętrzne, urządzenia GPS i car-DVR, multiboardy, itp.), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 28 krajach, zatrudnia ponad 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2020 roku Grupa zanotowała rekordową sprzedaż, która wyniosła blisko 2,4 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

Źródło: Spółka, #ASB

Zobacz także: ASBISc Enterprises PLC - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości