Sprzedaż gry "Ghostrunner" w '20, po uwzględnieniu zwrotów, przekroczyła 482 tys. egzemplarzy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 kwi 2021, 10:04

Sprzedaż gry "Ghostrunner" w '20, po uwzględnieniu zwrotów, przekroczyła 482 tys. egzemplarzy

Sprzedaż gry "Ghostrunner" w 2020 r., po uwzględnieniu zwrotów, przekroczyła liczbę 482 tys. egzemplarzy - poinformował współwydawca tytułu, spółka All in Games. W styczniu spółka podawała, że sprzedaż gry na koniec 2020 roku przekroczyła 0,5 mln egzemplarzy.

W komunikacie podano, że sprzedaż na platformie Steam stanowiła 53 proc. całej sprzedaży gry w 2020 r., na platformach konsolowych Xbox, PS4 oraz Nintendo Switch - 23 proc. sprzedaży, a w pozostałych sklepach (w tym również sprzedaż DLC) - 24 proc. całej sprzedaży.

"Na dzień 31 grudnia 2020 r. przybliżona wartość sprzedaży gry oraz DLC, określona na podstawie danych zaraportowanych przez partnera, wynosi prawie 7 mln euro" - napisano.

Jak poinformowała spółka, podział przychodów uzyskanych ze sprzedaży oraz ich rozliczenie z partnerami następuje na zasadach rynkowych.

All in Games podało, że - ze względu na trwające prace nad kolejnymi dodatkami oraz wersjami gry - zyski z projektu Ghostrunner wykaże dopiero ze sprzedaży zrealizowanej w pierwszym kwartale 2021 r.

"Spółka potwierdza jednak, że zgodnie z wcześniejszymi raportami, podstawowa wersja gry, wydana w październiku 2020 zwróciła się już kilka dni po premierze" - dodano.

Pod koniec marca All in Games informował o podpisaniu umowy cesji praw własności intelektualnej do tytułu Ghostrunner na rzecz włoskiej spółki 505 Games za dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 5 mln euro. Z dniem zapłaty wynagrodzenia 505 Games stanie się jedynym i wyłącznym właścicielem praw do tytułu Ghostrunner, uprawnionym do dalszego rozwijania marki. All In! Games zachowuje prawo do udziału w zyskach z gry Ghostrunner na zasadach określonych w umowie wydawniczej zawartej dnia 8 czerwca 2020 r.

"Ghostrunner" zadebiutował 27 października na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i Playstation 4. All in Games jest współwydawcą gry, razem z włoskim 505 Games. Producentem jest inna polska firma, notowana na rynku NewConnect One More Level.

(PAP Biznes), #ALG

doa/ ana/

Zobacz także: All in! Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości