Movie Games wspólnie z Platige Image powołują spółkę Image Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 kwi 2021, 08:47

Movie Games wspólnie z Platige Image powołują spółkę Image Games

Movie Games, producent i wydawca gier planujący przejście na Rynek Główny GPW, wspólnie ze studiem produkcji i postprodukcji oraz efektów wizualnych Platige Image, założył spółkę Image Games. Podmiot będzie zajmować się produkcją gier z segmentu AA, spełniających wizualne i narracyjne standardy jakości Platige Image. Movie Games dostarczy nowemu studiu know-how produkcyjny i wydawniczy. Platige Image wniesie zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.

Studio Image Games będzie odpowiedzialne za produkcję trzech gier o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych. Movie Games i Platige Image posiadają w nowej spółce po 50 procent udziałów w kapitale zakładowym.

- Chcemy, żeby Image Games było marką łączącą doświadczenie produkcyjno-wydawnicze Movie Games ze zmysłem artystycznym i umiejętnością opowiadania historii Platige Image. Tematyka gangsterska, zwłaszcza w ujęciu historycznym, ma naszym zdaniem ogromny potencjał. Już wkrótce udzielimy więcej informacji, zapowiadając nasz pierwszy tytuł – komentuje Piotr Gnyp, niedawno awansowany na stanowisko Chief Marketing Officera w spółce Movie Games oraz przyszły Członek Zarządu Image Games.

Platige Image to notowane na rynku NewConnect studio posiadające ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji grafik oraz animacji 3D na najwyższym światowym poziomie. Studio współpracuje z największymi markami świata, w tym z branży gier wideo. Produkcje i projekty autorstwa Platige Image wielokrotnie gościły na najważniejszych festiwalach na całym świecie, zdobywając najwyższe laury jak BAFTA, Europejska Nagroda Filmowa, nagroda Goya czy SIGGRAPH Awards.

- Cieszymy się, że negocjacje z Platige Image zakończyły się sukcesem, czego efektem jest powołanie Image Games. Nowa spółka pozwoli nam jeszcze bardziej poszerzyć kompetencje w segmencie gier AA oraz wejść na o wiele wyższy poziom rozwoju oraz skali działalności – dodaje Piotr Gnyp.

- Nawiązanie współpracy z Movie Games było dla nas naturalnym ruchem, wynikającym z ogłoszonej w styczniu strategii rozwoju na najbliższych 5 lat. Bardzo cieszymy się z tego partnerstwa i jesteśmy przekonani, że efektem połączenia naszych zasobów będzie produkcja dopracowana zarówno pod kątem artystycznym i technicznym, jednocześnie dostarczająca graczom dużo jakościowej rozrywki. - powiedział Karol Żbikowski, Prezes Zarządu Platige Image

Projekt realizowany we współpracy z Platige Image to kolejne przedsięwzięcie Movie Games w segmencie AA/Indie Premium. W listopadzie 2020 roku Spółka zainwestowała w Brave Lamb Studio, składające się z 14 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla Techland. Aktualnie deweloperzy pracują nad War Hospital, grą która została zaprezentowana podczas marcowego Future Game Show. W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I Wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnie decyzji, od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury przy coraz trudniejszej walce o zasoby. Będzie to pierwsza produkcja next-genowa w portfolio studia. Movie Games jest co-producentem oraz globalnym wydawcą tytułu.

O Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Ostatnie wiadomości