DataWalk podsumowuje wyniki finansowe za 2020 rok | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 kwi 2021, 18:35

DataWalk podsumowuje wyniki finansowe za 2020 rok

Blisko 16 mln zł przychodów w 2020 roku osiągnęła Grupa DataWalk. Wraz ze wzrostem przychodów ze sprzedaży, wzrosły również o 52% koszty związane z komercjalizacją międzynarodową, lecz mimo to skonsolidowana strata zmniejszyła się o 43% w odniesieniu do porównywalnego okresu.

Według szacunkowych danych w 2020 roku Grupa DataWalk osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 15 mln 722 tys. zł, co w porównaniu z przychodami w 2019 r., wynoszącymi 3 mln 512 tys. zł, stanowi wzrost o ok. 348%.

„Dotrzymujemy słowa, wartość zakontraktowanych i rozpoznanych w 2020 roku przychodów została osiągnięta pomimo ograniczeń związanych z globalną pandemią oraz złożoności realizowanych kontraktów” - wskazuje Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk. – „Zwiększamy portfolio klientów, z planowanych 20 światowej klasy referencji pozyskaliśmy już 8 instytucji, każdy kolejny kontrakt buduje strumień rosnących przychodów.”

Według szacunkowych danych, koszty Grupy DataWalk w 2020 roku wynoszą 22 mln 259 tys. zł i wzrosły o 52% w porównaniu do roku 2019, kiedy to wynosiły 14 mln 633 tys. zł. Mimo tego, według szacunkowych danych, strata zmniejszyła się o ok. 43%, tj. do poziomu 6 mln 323 tys. zł w odniesieniu do porównywalnego okresu, kiedy to wynosiła 11 mln 044 tys. zł.

„Zamierzamy zwiększyć tempo inwestycji i maksymalizować dynamikę wzrostu udziału w rynku” – komentuje Paweł Wieczyński. - „Przygotowujemy się do znacznego wzrostu biznesu, obecnie koncentrowaliśmy się na wewnętrznych zasobach organizacji, rozbudowie narzędzi i przepustowości poszczególnych elementów procesu go-to-market.”

O DataWalk:

DataWalk SA to polska spółka notowana na GPW, która na bazie własnej technologii zbudowała produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć i nieprawidłowości (administracja centralna). DataWalk z powodzeniem konkuruje z dwoma głównymi graczami w analityce powiązań, amerykańską korporacją IBM i firmą Palantir, wygrywając m.in. udział w największym kontrakcie IT w historii Polski, wartym $500 milionów projekcie modernizacji analitycznej Departamentu Sprawiedliwości w USA.

Źródło: Spółka, #DAT

Zobacz także: DataWalk SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości