KNF zatwierdziła prospekt spółki Vercom | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 kwi 2021, 18:22

KNF zatwierdziła prospekt spółki Vercom

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt spółki Vercom, sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii A i D oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B i D oraz praw do akcji serii D - podała KNF w komunikacie.

Firmami inwestycyjnymi są: Pekao Investment Banking, mBank, Bank Polska Kasa Opieki – Biuro Maklerskie Pekao, Haitong Bank Oddział w Polsce.

Vercom jest dostawcą technologii umożliwiającej integrację i automatyzację różnych kanałów komunikacji elektronicznej na polskim rynku. Działa na rynku usług komunikacji oferowanych w modelu CPaaS (Communication Platform as a Service).

Jak podawano wcześniej, oferta publiczna obejmie emisję nowych akcji oraz częściową sprzedaż akcji przez obecnych akcjonariuszy. Większościowy akcjonariusz, notowana na warszawskiej giełdzie spółka R22, nie zamierza uczestniczyć w ofercie i zachowa swój pakiet akcji.

R22 ma 70,51 proc. udziału w kapitale zakładowym Vercom.

W 2020 roku przychody Vercom wzrosły o 49 proc. rdr do 116,6 mln zł. Skorygowana EBITDA wyniosła 26,3 mln zł, a zysk netto 19,4 mln zł.

(PAP Biznes), #R22

pel/ ana/

Zobacz także: R22 SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości