Zortax Dental skorzysta z crowdinvestingu i wejdzie na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 kwi 2021, 11:35

Zortax Dental skorzysta z crowdinvestingu i wejdzie na NewConnect

Zortrax Dental, zajmująca się innowacyjnymi technologiami opartymi o druk 3D w branży stomatologicznej planuje w drugim kwartale br. przeprowadzić ofertę publiczną na platformie Crowdway. W ramach emisji spółka zamierza pozyskać do 1 mln EUR. Pozyskane środki Zortrax Dental przeznaczy na rozwój oferty i prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami. Docelowo firma planuje debiut na NewConnect.

Zortrax Dental jest spółką zależną powołaną w lutym tego roku przez Zortrax S.A. - lidera polskiego rynku rozwiązań w zakresie druku trójwymiarowego. Powołanie firmy jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie i potrzeby rynku stomatologicznego. Działalność Zortax Dental skupia się na dostarczaniu dedykowanych narzędzi i oprogramowania umożliwiającego wykorzystanie druku 3D w branży stomatologicznej, protetycznej i ortodontycznej. Drukarka 3D pracująca ze skanerami wewnątrzustnymi i oprogramowaniem CAD/CAM, nie tylko zastępuje tradycyjne pobieranie wycisków, które bardzo często jest dla pacjentów nieprzyjemne, ogranicza też ryzyko ludzkiego błędu i zapewnia powtarzalność rezultatów. Dodatkowo, fotopolimerowe drukarki 3D mogą szybko i tanio wydrukować np. odciski stomatologiczne, szablony chirurgiczne oraz tymczasowe mosty i korony.

- Stomatologia jest jedną z najbardziej perspektywicznych branż w obszarze druku 3D, więc powołanie Zortrax Dental jest naturalnym kierunkiem rozwoju działalności Grupy Zortrax. Stomatologia cyfrowa wykorzystująca druk 3D jest szybka i wygodna dla pacjenta, zapewnia przy tym bardzo wysoką precyzję. Liczba specjalistów: dentystów, stomatologów i protetyków, wykorzystujących w swojej codziennej pracy technikę druku 3D - cały czas rośnie. Powód jest prosty – druk 3D umożliwia obsługę większej ilości pacjentów w ciągu dnia, pozwala ograniczyć koszty i ryzyko błędu w sztuce medycznej oraz zapewnia wyższą jakość świadczonych usług – mówi Mariusz Babula, Wiceprezes Zarządu Zortrax S.A.

W bieżącym kwartale planowana jest oferta publiczna Zortrax Dental prowadzona w formie crowdinvestingu na platformie Crowdway.pl. W ramach emisji spółka chce pozyskać łącznie do 1 mln EUR. Środki te zostaną przeznaczone na rozwój oferty i prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami dedykowanymi klientom z branży stomatologicznej, protetycznej i ortodontycznej i zapewnią finansowanie na rozbudowę sieci dystrybucji.

Według raportu firmy konsultingowej i badawczej QY Research, do końca 2025 r. rozwiązania obejmujące druk 3D na globalnym rynku stomatologicznym (m.in. implanty, protezy i korony) ma osiągnąć 930 mln USD. Szacuje się, że rynek będzie rósł w tempie 17 proc. rocznie.

- Dzięki zastosowaniu nowych technologii cyfrowych w stomatologii praca w gabinetach uległa zmianie. Wykorzystanie druku 3D udoskonaliło i zautomatyzowało tradycyjne procedury i czynności. Już teraz nowoczesne oprogramowanie i fotopolimerowe drukarki 3D pozwalają tworzyć personalizowane projekty idealnie dostosowane do anatomii pacjenta – mówi Małgorzata Misiewicz, Prezes Zarządu Zortrax Dental.

O firmie Zortrax:

Zortrax jest polską firmą, która dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie druku trójwymiarowego. Zbudowała silną pozycję na rynku desktopowych urządzeń 3D, oferując swoim klientom również materiały do druku, oprogramowanie Z-SUITE i inne produkty zwiększające wydajność procesu prototypowania.

Zortrax oferuje produkty poprzez sieć ponad 130 partnerów działających w 90 krajach na całym świecie na sześciu kontynentach, włączając w to największe rynki w Europie, obu Amerykach, Azji, Afryce i Australii.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości