Pure Biologics łączy siły z Twist Bioscience | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 kwi 2021, 15:52

Pure Biologics łączy siły z Twist Bioscience

Pure Biologics – polska firma biofarmaceutyczna rozwijająca leki biologiczne oraz terapie pozaustrojowe oparte o przeciwciała i aptamery – i Twist Bioscience Corporation - spółka oferująca wysokiej jakości syntetyczne DNA – ogłosiły dziś rozpoczęcie współpracy. Partnering ma na celu przyspieszenie procesu odkrywania leków immunoonkologicznych opartych na przeciwciałach realizowanego przez Pure Biologics.

- Unikalne podejścia technologiczne i możliwości Twist pozwalają na szybkie generowanie różnorodnych bibliotek syntetycznych, bazując na najnowszej wiedzy w zakresie ich optymalnej randomizacji. W połączeniu z naszym portfolio immunoonkologicznym oraz zapleczem naukowym w dziedzinie terapeutycznych przeciwciał bispecyficznych i fuzyjnych, oczekujemy że współpraca przyspieszy nasz proces odkrywania i stworzy podstawy do poszerzenia zakresu naszych badań w przyszłości – mówi dr Filip Jeleń, Prezes Zarządu Pure Biologics S.A.

Zgodnie z warunkami umowy, Twist Biopharma - oddział Twist Bioscience - udzieli Pure Biologics dostępu do wybranych syntetycznych bibliotek przeciwciał opartych o sekwencje ludzkie i zoptymalizowanych z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań, w tym sztucznej inteligencji i big data. Wybrane biblioteki w portfolio są zaprojektowane tak, aby zwiększyć szanse powodzenia selekcji wobec określonych grup celów molekularnych lub umożliwić łatwiejsze tworzenie przeciwciał bispecyficznych. Firmy będą wspólnie pracować nad odkrywaniem, walidacją i optymalizacją nowych przeciwciał wobec celów molekularnych atrakcyjnych z punktu widzenia terapii immunoonkologicznej.

Pure Biologics zapłaci Twistowi roczną opłatę licencyjną za dostęp do technologii, jak również opłaty za osiągnięcia w rozwoju przeciwciał powstałych w wyniku współpracy (przedkliniczne, kliniczne i komercyjne).

- Z niecierpliwością czekamy na zwiększenie potencjału terapii immunoonkologicznych Pure Biologics dzięki bispecyficznym przeciwciałom first-in-class, zidentyfikowanym i zaprojektowanym przy użyciu naszej platformy - skomentowała dr Emily M. Leproust, dyrektor generalny i współzałożycielka Twist Bioscience. - Wysoce selektywne i skuteczne przeciwciała bispecyficzne, wiążące się z wieloma celami molekularnymi, mogą w przyszłości zmienić sposób leczenia raka – dodaje.

O firmie Pure Biologics:

Pure Biologics jest firmą biofarmaceutyczną skoncentrowaną na odkrywaniu i rozwijaniu leków biologicznych oraz opracowywaniu terapii pozaustrojowych. Działamy w obszarze immunoonkologii, autoimmunologii oraz neurologicznych chorób rzadkich, prowadząc badania z wykorzystaniem własnych platform technologicznych do selekcji cząstek aktywnych – przeciwciał i aptamerów. Pure Biologics zadebiutowała na rynku NewConnect pod koniec 2018 r. W grudniu 2020 r. przeniosła notowania na rynek regulowany GPW.

O spółce Twist Biopharma:

Wykorzystując naszą wyjątkową zdolność do produkcji DNA na dużą skalę, konstruujemy własne biblioteki przeciwciał, precyzyjnie zaprojektowane tak, aby były skuteczne w rozpoznawaniu ludzkich celów molekularnych. Katalog bibliotek zapewnia naszym partnerom zintegrowane i obiektywne źródło do rozwoju i optymalizacji przeciwciał terapeutycznych. Precyzyjne i racjonalne podejście do wytwarzania bibliotek w połączeniu z wyrafinowaną technologią bioinformatyczną i doświadczeniem w zakresie oprogramowania przyspiesza odkrywanie przeciwciał poprzez zmniejszenie ryzyka, zwiększenie szybkości i obniżenie wskaźnika niepowodzeń w opracowywaniu terapii przeciwciał.

O firmie Twist Bioscience:

Twist Bioscience to wiodąca i szybko rozwijająca się firma zajmująca się biologią syntetyczną i genomiką, która opracowała przełomową platformę syntezy DNA w celu uprzemysłowienia inżynierii biologii. Rdzeniem platformy jest zastrzeżona technologia, która jest pionierem nowej metody wytwarzania syntetycznego DNA poprzez „zapisywanie” DNA na chipie krzemowym. Twist wykorzystuje swoją unikalną technologię do wytwarzania szerokiej gamy syntetycznych produktów opartych na DNA, w tym genów syntetycznych, narzędzi do sekwencjonowania nowej generacji (NGS) oraz bibliotek przeciwciał do odkrywania i opracowywania leków. Twist poszukuje również długoterminowych możliwości w zakresie cyfrowego przechowywania danych przy odkrywaniu DNA i leków biologicznych. Twist produkuje produkty do użytku w wielu branżach, w tym w opiece zdrowotnej, chemii przemysłowej, rolnictwie i badaniach akademickich.

Źródło: Spółka, #PUR

Zobacz także: Pure Biologics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości