Już w tym tygodniu rozpoczyna się on-line IX edycja Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 kwi 2021, 10:12

Już w tym tygodniu rozpoczyna się on-line IX edycja Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG

21 kwietnia br. startuje IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG, który w tym roku, odbędzie się wyjątkowo, w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22.04.2021), oraz cyklu 7 webinariów (27.04-20.05.2021). Spotkania skoncentrowane będą na zagadnieniach istotnych z punktu widzenia działów HR spółek giełdowych. 

Pierwszego dnia Kongresu (21.04.2021) odbędą się aż 4 bloki tematyczne. W otwierającej debacie zaproszeni prelegenci omówią temat dyrektywy UE o ochronie sygnalistów w perspektywie szans i zagrożeń. Następnie poruszona będzie problematyka pracy zdalnej i godzin pracy oraz wyzwań związanych z dostosowaniem do nowych wymogów. Kolejny temat dotyczył będzie aspektów cyfrowego bezpieczeństwa pracy zdalnej. Na zakończenie eksperci opowiedzą o szczepieniach i organizacji pracy zdalnej w dobie COVID. 

Drugi dzień e-KHR składał się będzie z czterech dyskusji. Pierwsza dotyczyć będzie form zatrudniania menedżerów (plusy i minusy poszczególnych form; zagadnienia PIT i ZUS). W drugiej debacie będzie mowa o pracy hybrydowej (możliwe modele pracy hybrydowej; jak praca zdalna wpływa na pracę w biurze; wyzwania związane z pracą hybrydową - wymagania formalne vs aspekty miękkie). W przedostatniej sesji poruszona zostanie tematyka cyfrowej transformacji w HR - okaże się czy jest to tylko rozdmuchane hasło czy realna zmiana biznesu. Drugi dzień e-KHR zakończy dyskusja dotycząca nabywania praw własności intelektualnej do wytworów pracy współpracowników oparta na praktycznych zagadnieniach oraz case study.

W ramach e-KHR dla uczestników przewidziany został również cykl 7 webinariów: 

  • Cyfrowe bezpieczeństwo pracy zdalnej (27.04.2021)
  • Nabywanie praw własności intelektualnej do wytworów pracy współpracowników – praktyczne zagadnienia i case study (29.04.2021)
  • Zatrudnianie kadry zarządzającej w podmiotach giełdowych – kwestie prawne, PIT i ZUS (06.05.2021)
  • Praca hybrydowa (11.05.2021)
  • Szczepienia a organizacja pracy w dobie COVID (14.05.2021)
  • Dyrektywa UE o ochronie sygnalistów – jak wykorzystać potencjał sygnalistów wewnątrz organizacji? (18.05.2021)
  • Praca zdalna a godziny pracy (20.05.2021) 

„Rok pandemii był szczególny dla działów HR - oprócz „normalnych wyzwań” doszły nowe związane z organizacją pracy w dobie COVID. Trudności związane ze specyfiką pracy zdalnej, dynamicznie zmieniające się środowisko legislacyjne i niepewność związana z koniecznością dostosowania realiów pracy do zmieniających się obostrzeń sanitarnych to codzienność działów personalnych. Na tegorocznym Kongresie HR będziemy rozmawiać o najważniejszych problemach i sposobach ich rozwiązania” – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: APN Promise jako Partner Technologiczny; Crido, EY, NGL Legal, Olesiński & Wspólnicy, PCS Paruch Chruściel Schiffter Littler Global oraz Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy jako Partnerzy.

Partnerem medialnym jest Strefa Inwestorów.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Spółka, #SEG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości