Przejdź do treści

udostępnij:

Spółka zależna Incuvo pozyskała do portfolio produkcję Render Cube – Medieval Dynasty

Spółka zależna Incuvo, notowanego na NewConnect producenta gier wideo w wirtualnej rzeczywistości, pozyskała do swojego portfolio Medieval Dynasty – jeden z najpopularniejszych tytułów na Steam w 2020 roku. Na mocy zawartej umowy Spectral Games przygotuje VR-ową wersję hitowej produkcji Render Cube. Do tej pory tytuł sprzedał się w nakładzie ponad 500 tys. egzemplarzy. Gra ma ponad 90 proc. pozytywnych ocen na platformie Steam oraz przeszło 13,5 tys. komentarzy.

- Medieval Dynasty to jedna z najlepszych ubiegłorocznych premier od polskich spółek, które zadebiutowały na platformie Steam. Dzięki zawartej właśnie umowie z wydawcą i właścicielem IP projektu – Toplitz Productions – nasza spółka zależna Spectral Games – przygotuje jego VR-ową wersję. Medieval Dynasty łączy w sobie cechy symulatora, survivalu oraz strategii, dzięki czemu gracz ma dużo większą możliwość dostosowywania swoich stylów gry w otwartym średniowiecznym świecie. Jestem przekonany, że przeniesienie tej rozgrywki do wirtualnej rzeczywistości zapewni graczom mnóstwo niezapomnianych emocji – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo.

Medieval Dynasty koncentruje się na losach młodego chłopca w okresie średniowiecza, który zapoczątkuje dynastię zdolną rządzić przez pokolenia.

- Obecnie długie przebywanie w świecie VR jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Dlatego nie zamierzamy robić zwykłego portu gry tak rozbudowanej, jaką jest Medieval Dynasty. Mamy plan na tę grę i jesteśmy przekonani, że gracze będą mieli sporo frajdy przebywając w średniowieczu w wersji VR – mówi Paweł Sobik, prezes zarządu Spectral Games.

Od września 2020 roku gra jest dostępna na Steam, w ramach trybu early access. W tym czasie Render Cube wprowadził do niej wiele udoskonaleń i dodatków, m.in. jazdę konną, bartnictwo, produkcję alkoholu, nowe budynki oraz dodatkowe ścieżki językowe, których gra posiada obecnie siedemnaście.

- Stworzony przez nas bestseller przyciągnął do średniowiecznego świata Medieval Dynasty tysiące graczy. Podczas peaku na Steam, w grę grało ponad 18,5 tys. osób jednocześnie. Przez pierwszy tydzień sprzedaży, gra nie schodziła z TOP10 platformy Steam. Na bieżąco otrzymujemy mnóstwo opinii od użytkowników, którzy przekazują nam swoje spostrzeżenia na temat projektu. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, regularnie aktualizujmy grę. Wciąż mamy wiele pomysłów na jej dalszy rozwój – informuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Obecnie Render Cube jest w procesie negocjacji z Toplitz Productions, dotyczących przejęcia praw do IP projektu.

Niedawno Spółki przedstawiły zaktualizowaną mapę drogową średniowiecznej dynastii, obejmującą drugi i trzeci kwartał br. W tym czasie gracze będą mogli pogłębić element zawierania związków z innymi postaciami, powitać w osadach obwoźnych handlowców oraz zająć się kowalstwem i systemem zielarstwa.

- Popularność jaką zyskała nasza produkcja już w początkowej fazie rozwoju, przerosła nasze oczekiwania. Jednocześnie sytuacja ta utwierdziła nas w przekonaniu, że przyjęty przez nas koncept hybrydy gatunkowej to właściwie obrany kierunek. W planach mamy także wykonanie portów na główne platformy konsolowe. Wiążemy również spore nadzieje z wersją VR-ową – dodaje Damian Szymański.

Obecnie wczesna wersja Medieval Dynasty na PC ma ponad 90 proc. pozytywnych ocen na platformie Steam i ponad 13,5 tys. komentarzy.

O spółce Incuvo:

Incuvo SA, z siedzibą w Katowicach, to studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Większościowym akcjonariuszem studia jest estoński fundusz Blite Fund.

Aktualny model biznesowy spółki zakłada portowanie i produkcje gier na urządzenia dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Portowanie odbywa się w modelu work for hire lub na własny koszt studia, w zamian za część przyszłych przychodów ze sprzedaży. Incuvo zamierza także produkować własne tytułu VR w oparciu o znane IP. Obecnie studio tworzy VR-ową wersję gry Green Hell. Incuvo SA jest notowane na NewConnect od stycznia 2021 roku.

Źródło: Spółka, #IVO

udostępnij: