Gas Station Simulator Early Days – prolog autorskiej gry od DRAGO entertainment zostanie udostępniony na Steam już 28 kwietnia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 kwi 2021, 09:37

Gas Station Simulator Early Days – prolog autorskiej gry od DRAGO entertainment zostanie udostępniony na Steam już 28 kwietnia

28 kwietnia na platformie Steam zostanie udostępniony Gas Station Simulator Early Days – prolog gry z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment, spółki specjalizującej się w produkcji i dewelopmencie gier na PC. Na platformie Steam dostępna jest już karta prologu. Premiera pełnej wersji projektu zaplanowana została na Q2 br. Rolę wydawcy gry pełni spółka Movie Games. DRAGO entertainment niebawem dołączy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Aktualnie spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań.

- 28 kwietnia udostępnimy graczom Gas Station Simulator Early Days, czyli prolog jednego z naszych autorskich tytułów na PC. Karta prologu została już uruchomiona. W najnowszej odsłonie gry zaprezentujemy graczom sam początek rozgrywki oraz pierwsze momenty budowania własnego biznesu, wzbogacone o nowe mechaniki. Pozwoli to nam zebrać niezbędne informacje, tak by móc w pełni dopracować finalny kształt projektu – informuje Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment. – Planujemy, aby pełna wersja symulatora odnowy stacji benzynowej pojawiła się na rynku w drugim kwartale br. – dodaje Lucjan Mikociak.

W Gas Station Simulator głównym zadaniem użytkownika jest rozbudowa zniszczonej stacji benzynowej oraz renowacja, zarówno samego budynku, jak i dojazdu oraz terenu wokół. Gracz musi wyposażyć stację w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę stacji o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji.

- Gas Station Simulator od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród fanów gier wideo. Projekt w kilka tygodni od jego zaprezentowania znalazł się na Global Top Wishlist. Demo gry zyskało na popularności także podczas Jesiennego Festiwalu Steam. Zainteresowanie projektem pozwala nam sądzić, że tytuł osiągnie sukces sprzedażowy, co pozytywnie wpłynie na wyniki finansowe osiągnięte w przyszłych kwartałach. – komentuje Lucjan Mikociak. – Gas Station Simulator dedykujemy nie tylko graczom interesującym się grami z gatunku symulatorów, ale wszystkim tym, którzy szukają czegoś więcej w tego typu grach – dodaje.

Wydawcą Gas Station Simulator jest notowana na rynku NewConnect spółka Movie Games, jednocześnie jeden z akcjonariuszy DRAGO entertainment.

Spółka równolegle kontynuuje prace nad innymi tytułami ze swojego portfolio produkcyjnego, w tym kilkoma symulatorami: Winter Survival Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband, a także średniobudżetowym projektem z gatunku FPS/survival: Red Frost. Część tytułów pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Niebawem DRAGO entertainment dołączy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. – Jesteśmy gotowi, by stać się spółką publiczną. 14 kwietnia Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła nasz Dokument Informacyjny. Aktualnie czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań akcji naszej spółki. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu spółki.

O spółce DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment SA, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

W 2021 roku spółka dołączy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości