Sescom obserwuje wzrost popytu na usługi FM w związku z otwieraniem gospodarek | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 kwi 2021, 15:39

Sescom obserwuje wzrost popytu na usługi FM w związku z otwieraniem gospodarek

Sescom, spółka technologiczna, skoncentrowana na technicznym Facility Management (FM) oraz innowacjach optymalizujących działalność biznesową klientów, po podpisaniu w kwietniu umowy z New Balance o wartości 2,6 mln zł rocznie na świadczenie usług FM pracuje nad podpisaniem kolejnych kontraktów międzynarodowych.

W marcu 2021 r. Sescom wypracował 13,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rok do roku o 31 proc. W relacji do lutego 2021 r. sprzedaż wzrosła o 56 proc. Na poprawę rezultatów w analizowanym okresie wpływ miały: powrót do realizacji zaplanowanych prac dzięki otwartym galeriom w Polsce (do 20 marca), któremu towarzyszyło stopniowe łagodzenie restrykcji na rynkach europejskich (m.in. w Szwajcarii i Austrii). Do wzrostu przychodów przyczyniła się również realizacja projektów polegających na wdrożeniu i uruchomieniu instalacji IT w 32 obiektach dotychczasowych klientów.

- W ramach kontraktu dla New Balance będziemy świadczyć usługi FM w Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Niemczech, Francji, Belgii oraz Austrii. Jesteśmy na finiszu pozyskania kolejnych umów o łącznej wartości 6-8 mln zł, dotyczących usług FM oraz HVAC (ang. heating, ventilation, air conditioning) do realizacji głównie na rynkach zagranicznych, a także w Polsce - komentuje Sławomir Halbryt, prezes Sescom.

- Europa budzi się z kontraktowego letargu związanego z handlowymi lockdownami. Zauważalny jest wzrost popytu na kompleksowe usługi technicznego Facility Management, a szczególną aktywnością w tym zakresie wykazują się nasi klienci z branży odzieżowego retail - dodaje Halbryt.

Wzrost popytu na usługi Sescom widoczny jest w wynikach za marzec 2021 r., kiedy sprzedaż wzrosła rok do roku o 31 proc., do 13,1 mln zł. W relacji do lutego 2021 r. obroty zwiększyły się o 56 proc. Łącznie w marcu 2021 r. grupa Sescom zrealizowała 9.429 zleceń, czyli o 13,6 proc. więcej w ujęciu rok do roku. W porównaniu z lutym 2021 r. wzrost wyniósł 9,2 proc.

Sescom wg najnowszego raportu prezentowanego przez Polską Radę Facility Management jest jednym z największych dostawców z rynku usług technicznego FM w Polsce. Jak czytamy w analizie, całkowita wartość rynku usług FM w Polsce w 2019 r. została oszacowana na 117,5 mld zł, w tym usługi zlecane na zewnątrz, to 48,2 mld PLN, co pokazuje skalę branży1.

- Jesteśmy przygotowani na wyzwania z jakimi będą mierzyć się nasi klienci. Wspieramy FM, dostarczając usługi serwisu technicznego oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne. Indywidualnie zaprojektowane rozwiązania zapewniają nie tylko obsługę obiektów, jeśli chodzi sprawność techniczną, ale również wzrost efektywności energetycznej i optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych, w oparciu o loT, RFID, a w niedalekiej przyszłości xG, czy AI i ML w procesie Data Driven - podsumowuje Halbryt.

O spółce Sescom:

Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy, a także potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem. Od 2008 roku świadczy  kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną z wykorzystaniem zeroemisyjnych źródeł energii. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W ostatnim roku zrealizowała zlecenia dla ponad 350 klientów z 25 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #SES

Zobacz także: Sescom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości