Webinar 29.04 „Nabywanie praw własności intelektualnej do wytworów pracy współpracowników - praktyczne zagadnienia i case study” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 kwi 2021, 10:25

Webinar 29.04 „Nabywanie praw własności intelektualnej do wytworów pracy współpracowników - praktyczne zagadnienia i case study”

29 kwietnia br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KHR dotyczące nabywania praw własności intelektualnej do wytworów pracy. Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak: 

  • Prawa autorskie w umowach z pracownikami i współpracownikami (Co jest utworem pracowniczym?; Do jakich utworów pracowników w ramach umów o pracę pracodawca nabywa majątkowe prawa autorskie?; Osobiste prawa autorskie pracowników a umowy o pracę; Jak zabezpieczyć prawa autorskie w umowach B2B oraz umowach zlecenia i umowach o dzieło?; Możliwość i warunki stosowania 50 % kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia pracowników)
  • Prawa własności przemysłowej i tajemnica przedsiębiorstwa w umowach z pracownikami i współpracownikami (Kiedy pracodawca nabywa prawa do wynalazków, wzorów użytkowych i wzorów przemysłowych?; Jak zabezpieczyć prawa do wytworów własności przemysłowej w umowach B2B oraz umowach zlecenia? ; Jak zabezpieczyć tajemnicę przedsiębiorstwa w umowie? – przepisy i problemy praktyczne; Wynagrodzenie za korzystanie z wynalazku – jak zabezpieczyć prawa pracodawcy lub zleceniodawcy?)

- Jeśli zastanawiają się Państwo co jest utworem pracowniczym bądź do jakich utworów swoich pracowników nabywają Państwo jako pracodawcy majątkowe prawa autorskie zapraszamy do udziału w naszym webinarium. W trakcie spotkania dowiedzą się Państwo również jak zabezpieczać tajemnicę przedsiębiorstwa oraz prawa pracodawcy do praw własności przemysłowej. Dodatkowo omówione zostaną możliwości i warunki stosowania 50 % kosztów uzyskania przychodów do wynagrodzenia pracowników – mówią ekspertki kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Wydarzenie skierowane jest do działów HR spółek giełdowych. Partnerem wydarzenia jest Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG to cykliczne spotkanie działów zarządzania zasobami ludzkimi, które w tym roku odbywa się wyjątkowo w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22.04.2021), oraz cyklu 7 webinariów (27.04- 20.05.2021). 

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Spółka, #SEG

Ostatnie wiadomości