Zeneris Projekty pozyskało 3 mln zł z emisji akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 kwi 2021, 11:55

Zeneris Projekty pozyskało 3 mln zł z emisji akcji

Zeneris Projekty S.A., dostawca kompleksowych usług z zakresu instalacji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych, zakończył emisję akcji, pozyskując zakładaną kwotę 3 mln zł. Pozyskane w ramach emisji środki spółka przeznaczy na realizację planów rozwojowych - wzrost skali realizowanych inwestycji PV, przeprowadzenie potencjalnych akwizycji podmiotów z branży, a także rozszerzenie oferowanych produktów m.in. o rozwiązania magazynujące energię. Firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji jest Dom Maklerski INC S.A. W bieżącym roku spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

Emisja obejmowała do 229.010 akcji serii B o łącznej wartości 3 mln zł. Warunki składania zapisów, wraz z dokumentem ofertowym, zostały zaprezentowane na platformie CrowdConnect.pl oraz stronie spółki emisja.zenerisprojekty.pl. Spółka przeprowadziła ofertę publiczną w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się 20 kwietnia, natomiast druga transza emisji w formule crowdinvestingu rozpoczęła się 27 kwietnia i była skierowana do wszystkich zainteresowanych inwestorów.

- Cieszymy się, że emisja akcji Zeneris Projekty okazałą się sukcesem. Dziękujemy naszym nowym Akcjonariuszom za okazałe zaufanie i wiarę w spółkę. Zarówno I, jak i II transza akcji w ramach emisji zakończyły się powodzeniem – co nie tylko nas cieszy, ale jednocześnie motywuje nas do dalszej pracy. Mamy przed sobą bardzo pozytywne prognozy dotyczące całego rynku i branży, które w połączeniu z naszym doświadczeniem i wartościami firmy pozwalają nam pozytywnie spoglądać w przyszłość - mówi Mariusz Kostrzewa, Prezes Zarządu Zeneris Projekty S.A.

Środki pozyskane z emisji akcji serii B zostaną przeznaczone na dalszy wzrost skali działalności poprzez realizację kolejnych kontraktów z klientami z sektora przedsiębiorstw. Zeneris Projekty planuje przeprowadzenie akwizycji firm z branży fotowoltaicznej, a także rozszerzenie portfolio swoich usług, m.in. o instalacje związane z magazynowaniem energii oraz rozwiązania hybrydowe łączące energię pozyskiwaną z instalacji PV i hydroenergetycznych.

- Przyszłość polskiego sektora energetycznego i całego rynku OZE według zdecydowanej większości prognoz prezentuje się bardzo dobrze, dlatego błędem byłoby nie wykorzystanie tego potencjału. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w przygotowywaniu, projektowaniu i realizacji inwestycji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych w branży OZE. Środki z emisji przeznaczymy na realizację naszych planów rozwojowych – czyli dalszy wzrost skali realizowanych inwestycji PV, potencjalne akwizycje podmiotów z branży, a także rozszerzenie oferowanych produktów m.in. o rozwiązania magazynujące energię - mówi Prezes Zarządu Zeneris Projekty S.A.

Wzrost skali działalności owocuje rosnącym pipeline projektów. Spółka prowadzi rozmowy na umowy o łącznej wartości ponad 70 mln zł (blisko 7 tys. kW zostało zaofertowanych, dla kolejnych 17 tys. kW prowadzone są rozmowy i negocjacje).

O spółce Zeneris Projekty:

Zeneris Projekty S.A. posiada ponad 14-letnie doświadczenie w przygotowaniu, projektowaniu i realizacji instalacji odnawialnych źródeł energii. Zespół Zeneris Projekty to wysoko wykwalifikowana grupa fachowców z wieloletnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej. Spółka realizuje dla swoich klientów inwestycje w hydroenergetykę oraz w instalacje fotowoltaiczne. Równocześnie Zeneris jest też biurem projektowym w zakresie budownictwa wodnego. Posiadają bogate doświadczenie w przygotowywaniu projektów OZE dla firm i samorządów. W swoim portfelu ma wykonane dokumentacje zarówno na farmy fotowoltaiczne, jak również projekty o mniejszych mocach i projekty prosumenckie, których realizacją zajmuje się od 2018 roku. Firma zajmuje się również projektowaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych dla samorządów i obiektów przemysłowych.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości