Movie Games Mobile i DRAGO entertainment rozpoczynają współpracę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 kwi 2021, 11:55

Movie Games Mobile i DRAGO entertainment rozpoczynają współpracę

Movie Games Mobile, w ramach zawartej umowy z DRAGO entertainment, stworzy wersje mobilne gier z portfolio produkcyjnego krakowskiej spółki. Wydawcą projektów będzie Movie Games Mobile, a DRAGO udostępni IP swoich tytułów. DRAGO entertainment dziś zadebiutowało na rynku NewConnect, a główni Akcjonariusze spółki zawarli umowy lock-up-owe, w ramach których zobowiązali się do nie zbywania akcji firmy w okresie najbliższych 12 miesięcy.

– Przeniesienie naszych tytułów na platformy mobilne to kolejny krok by dotrzeć do większej liczby graczy. Nasze dotychczasowe projekty cieszą się sporym zainteresowaniem. Liczę, że nawiązanie współpracy z Movie Games Mobile wpłynie na naszą rozpoznawalność i wyniki finansowe – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Liczymy na długofalową współpracę z Movie Games Mobile – dodaje Joanna Tynor.

Zawarta umowa określa warunki współpracy pomiędzy DRAGO entertainment, a Movie Games Mobile. Szczegółowe warunki podziału zysków, terminu realizacji produkcji i autorskich praw majątkowych będą każdorazowo regulowane w treści umów wykonawczych. Spółka o rozpoczęciu realizacji konkretnych produkcji będzie informować oddzielnymi komunikatami.

DRAGO entertainment specjalizuje się w tworzeniu gier m.in. typu symulator o różnorodnej tematyce. Krakowska firma funkcjonuje na rynku od ponad 20 lat. Spółka była pierwszym polskim studiem, które na swoim autorskim silniku tworzyło grę typu MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game). DRAGO entertainment jest autorem gry Treasure Hunter Simulator, która zwróciła się w pierwszym dniu sprzedaży. W najbliższym czasie krakowska spółka ma w planach wydanie gry Gas Station Simulator. Dziś na platformie Steam zostanie udostępniony prolog do gry.

Dziś, 28 kwietnia 2021, DRAGO entertainment zadebiutowało na rynku NewConnect.

O spółce DRAGO entertainment:

DRAGO entertainment SA, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości