MegaPixel Studio złożyło Dokument Informacyjny na GPW. Debiut jeszcze w II kwartale br. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 kwi 2021, 09:17

MegaPixel Studio złożyło Dokument Informacyjny na GPW. Debiut jeszcze w II kwartale br.

MegaPixel Studio S.A. jest już na oficjalnej drodze do rozpoczęcia notowań jej akcji w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect. W dniu 26 kwietnia br. został złożony jej dokument informacyjny. Termin debiutu Spółki będzie ustalony przez GPW prawdopodobnie w II kwartale 2021 roku.

Studio developerskie, którego założycielami są Forever Entertainment S.A oraz Artur Grzegorczyn, zmierza na NewConnect. MegaPixel Studio prowadzi produkcję gier własnych i na zlecenie oraz specjalizuje się realizacji portów i gier typu remake. Spółka wiąże największe nadzieje właśnie z realizacją gier typu remake, które mają jej zapewnić największe dochody w najbliższych latach.

Spółka zdobyła swoją rozpoznawalność wraz z ubiegłorocznym sukcesem premiery tytułu „Panzer Dragoon: Remake” na konsoli Nintendo Switch. MegaPixel Studio przygotowała wersje tego tytułu także na konsole Playstation 4 i Xbox One, platformy streamingowe: Google Stadia i Amazon Luna, oraz na platformy PC: Steam i GOG. Sukcesy tych premier potwierdziły wysokie kompetencje produkcyjne i kreatywne Spółki, dzięki czemu pozyskała ona kolejne zlecenia na produkcję wyczekiwanych remake’ów kultowych gier.

Obecnie Spółka pracuje nad kilkoma tytułami, w tym kolejną częścią „Panzer Dragoon II Zwei: Remake”, a także remake’ami dwóch części kultowej gry „THE HOUSE OF THE DEAD”. Zapowiedź „THE HOUSE OF THE DEAD: Remake” podczas pokazu Nintendo Indie World w dniu 14 kwietnia br. wywołała ogromny i pozytywny odzew wśród miłośników gier wideo, jak i we wszystkich mediach branżowych na całym świecie. Oficjalny trailer zapowiadający odnowioną wersję tego klasyka wśród gier oraz jego komentarze wyświetlono blisko 2 mln razy od dnia publikacji.

Drugim ważnym kierunkiem rozwoju MegaPixel Studio będzie produkcja gier własnych. W 2021 roku nastąpi pierwsza premiera gry własnej na konsolę Nintendo Switch i na PC.

„Będziemy stopniowo zwiększać produkcje gier własnych, które powinny nam zapewnić dodatkowe dochody. Mamy ponad 10-letnie doświadczenie w produkcji gier własnych. Jedną z nich była Hollow, która sprzedała się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy. W tym roku ma wyjść sequel, Hollow 2, ale w dużo lepszej wersji graficznej i technicznej” – informuje Artur Grzegorczyn, Członek Zarządu MegaPixel Studio.

„Po okresie żmudnych przygotowań złożyliśmy kompletny Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest to dla nas ważna chwila, ponieważ jest to pierwsza spółka z naszych inwestycji, której akcje będą wprowadzone na rynek NewConnect. Będziemy czekali na decyzję GPW uchwalającą datę debiutu MegaPixel Studio na NewConnect.” – dodał Zbigniew Dębicki, Prezes Zarządu Forever Entertainment.

O Forever Entertainment:

Forever Entertainment S.A. jest producentem i wydawcą gier komputerowych zarówno w formie elektronicznej poprzez wszystkie popularne platformy gamingowe oraz w formie pudełkowej, tj. zestawów kolekcjonerskich. Spółka specjalizuje się w wydawaniu i produkcji gier na konsole. Jako wydawca blisko współpracuje z Nintendo Co., Ltd., dzięki czemu odnotowuje dynamiczny wzrost wyników od drugiej połowy 2017 roku, tj. wraz ze wzrostem sprzedaży konsoli Nintendo Switch. Obecnie spółka dystrybuuje już prawie 90 gier na tej konsoli i liczba ta wciąż rośnie. Forever Entertainment plasuje się w ścisłej światowej czołówce wydawców gier na konsolę Nintendo Switch i dąży do dalszego umacniana swojej pozycji, uwzględniając zarówno liczbę jak i jakość wydawanych gier.

Kolejnym elementem strategii, jest rozwój działalności produkcyjnej i wydawniczej w oparciu o znane IP , np.: Panzer Dragoon II Zwei, THE HOUSE OF THE DEAD i kilku innych. Spółka zamierza zwiększyć liczbę wydawania tak dużych gier do 3-4 rocznie, do czego będzie wykorzystywała głównie obecne i nowe studia deweloperskie z Grupy Forever Entertainment.

Obecnie spółki MegaPixel Studio S.A. i UF Games S.A., w które zainwestował Forever Entertainment, są w procesie ich upublicznienia i wprowadzenia na rynek NewConnect.

Forever Entertainment S.A. jest jedną z największych spółek gamingowych notowanych na rynku NewConnect, na którym jej akcje zadebiutowały w dniu 21 stycznia 2011 roku.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości