6.05 Webinar: „Zatrudnianie kadry zarządzającej w podmiotach giełdowych - kwestie prawne, PIT i ZUS” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 maj 2021, 09:16

6.05 Webinar: „Zatrudnianie kadry zarządzającej w podmiotach giełdowych - kwestie prawne, PIT i ZUS”

6 maja br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KHR dotyczące zatrudniania kadry zarządzającej w podmiotach giełdowych. Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

 • Możliwe formy zatrudnienia menedżerów (Dopuszczalne formy zatrudnienia członków zarządu i innych menedżerów; Kwestie prawne i podstawowe różnice związane z różnymi formami zatrudnienia (umowa o pracę, kontrakt menedżerski, powołanie do zarządu); Zawieranie umów o pracę z członkami zarządu – aspekty praktyczne)
 • Konsekwencje podatkowe i składkowe (Sposoby opodatkowania menedżera w zależności od formy zatrudnienia; Oskładkowanie świadczeń menedżera; ZUS w poszczególnych formach zatrudnienia – zalety i wady)
 • Sposoby zakończenia współpracy z menedżerem (Zwolnienie menedżera; Roszczenia odszkodowawcze, odprawy, zakaz konkurencji - aspekty prawne, podatkowe oraz ZUS; Rozwiązanie umowy z członkiem zarządu) .

- Dla zapewnienia nie tylko efektywności, ale również bezpieczeństwa prawnego podmiotów giełdowych istotne jest dobranie odpowiedniej i jednocześnie optymalnej podstawy zatrudnienia kadry menedżerskiej. Dokonując wyboru formy współpracy, należy ocenić, na ile wiążę się ona w indywidualnym przypadku z ryzykiem kwestionowania tej formy zatrudnienia przez PIP lub ZUS – mówi Edyta Defańska-Czujko, Counsel, Adwokat, Crido Legal.

- Niezwykle istotna pod kątem kosztów zatrudnienia pozostaje również kwestia weryfikacji obciążeń w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne, a także czy dana forma zatrudnienia korzysta z jakichkolwiek preferencji podatkowych – mówi Marek Gadacz, partner w zespole podatkowym CRIDO. 

Wydarzenie skierowane jest do działów HR spółek giełdowych. Partnerem wydarzenia jest Crido, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. 

IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG to cykliczne spotkanie działów zarządzania zasobami ludzkimi, które w tym roku odbywa się wyjątkowo w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22.04.2021), oraz cyklu 7 webinariów (27.04- 20.05.2021).

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Spółka, #SEG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost