Przychody Grupy Grodno wyniosły w kwietniu 72,4 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 maj 2021, 09:06

Przychody Grupy Grodno wyniosły w kwietniu 72,4 mln zł

Przychody Grupy Grodno wyniosły w kwietniu 72,4 mln zł wobec 44,2 mln zł w analogicznym okresie przed rokiem. Po wyśmienitym sprzedażowo marcu zamykającym rekordowy rok obrotowy 2020/21, był to drugi najlepszy miesiąc w historii Grodna.

- Za nami doskonały miesiąc, w którym z jednej strony po raz kolejny uwidoczniła się siła naszej aktywności w obszarze OZE, z drugiej - odnotowaliśmy dynamiczny wzrost we wszystkich obszarach biznesowych, które w poprzednich miesiącach pozostawały pod presją sytuacji epidemicznej. Przede wszystkim odczuliśmy ożywienie zakresie naszej działalności dystrybucyjnej i sprzedaży dla budownictwa. W poprzednim roku otworzyliśmy 5 nowych punktów handlowych, jednocześnie mocno rozwijając kanały internetowe. To wszystko zaprocentowało i przełożyło się na skokowy wzrost liczby klientów – skomentował Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Perspektywy rozwoju w najbliższych miesiącach Zarząd ocenia jako bardzo korzystne. Analizując aktualną sytuację rynkową, spodziewa się utrzymania wysokiej dynamiki wzrostu w bieżącym roku obrotowym.

- Zdecydowanie odczuwamy sygnały rynkowego ożywienia. Zgodnie z danymi GUS, rośnie produkcja sprzedana przemysłu, sprzedaż hurtowa i detaliczna, do użytkowania oddaje się coraz więcej mieszkań. Tendencje te mają korzystny wpływ na naszą działalność i oczekujemy, że utrzymają się w najbliższych kwartałach. Do tego dochodzą doskonałe perspektywy dla rynku OZE, zarówno fotowoltaiki, ale i pomp dzieła, w przypadku których już dziś obserwujemy symptomy nadchodzącego boomu. Spodziewamy się dalszego, konsekwentnego wzrostu sprzedaży we wszystkich segmentach biznesowych, ale i w kanałach sprzedaży, wśród których coraz większą rolę odgrywać będzie sprzedaż internetowa B2B i B2C – podsumowuje prezes Andrzej Jurczak.

Przedstawione w niniejszej informacji dane sprzedażowe są danymi szacunkowymi, które mogą różnić się od danych składających się na wielkości prezentowane w raportach okresowych.

O Grupie Grodno:

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno jest obecnie drugą największa siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska. W październiku 2020 r. Grodno obchodziło 30-lecie działalności.

Źródło: Spółka, #GRN

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości