Hydra Games wprowadzi swoje tytuły do świata gier planszowych we współpracy z Bored Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 maj 2021, 10:39

Hydra Games wprowadzi swoje tytuły do świata gier planszowych we współpracy z Bored Games

Hydra Games, warszawski producent i wydawca gier, autor ciepło przyjętego przez graczy Don’t Be Afraid, podpisał umowę z Bored Games S.A. Na jej mocy twórca i producent gier planszowych z Grupy RLTY Investments Sp. z o.o. zrealizuje w wersji planszowej wybrane projekty z portfolio produkcyjnego Hydra Games, rozpoczynając od znajdującego się obecnie w produkcji gry o roboczym tytule „A.I. Artificial Intelligence”. Zdaniem Zarządu Spółki wydanie gry komputerowej i planszowej znacznie poszerzy kanały dystrybucji tego IP.

- Podczas prac nad naszymi grami chcemy maksymalizować ich potencjał monetyzacyjny. Współpraca z Bored Games pozwoli nam uzyskać kolejny kanał dystrybucji, a fanom gier planszowych pozwoli wczuć się w niepowtarzalny klimat naszych produkcji. Pierwszą grą, którą Bored Games przeniesie na plansze będzie produkcja o roboczym tytule Artificial Intelligence, która powinna ukazać się na rynku w połowie przyszłego roku, równolegle z wersją na PC. Prowadzimy również z Bored Games rozmowy dotyczące produkcji gier planszowych na podstawie pozostałych naszych tytułów. O szczegółach poinformujemy niebawem – komentuje Kamil Kurkowski, prezes zarządu Hydra Games.

Gra o roboczym tytule Artificial Intelligence to jedna z trzech gier, nad którymi pracują obecnie deweloperzy współpracujący z Hydra Games. Kolejne to Bad Trip, będący symulatorem produkcji narkotyków, wzorowanym na bardzo popularnym amerykańskim serialu oraz gra o roboczym tytule The Last Breath.

- Współpraca z Hydra Games otwiera nas na nowe, ciekawe IP. Wiele gier wideo ma bardzo duży potencjał na sukces w wersji planszowej. Artificial Intelligence z pewnością zainteresuje fanów planszowej rozrywki oraz może zachęcić ich do sięgnięcia po wersję na PC lub konsole. Podobna synergia powinna wystąpić w przypadku kolejnych gier autorstwa Hydra Games, które być może wprowadzimy do planszowego świata po ustaleniu warunków współpracy – komentuje Sebastian Srebro, prezes zarządu Bored Games.

Głównym producentem gier autorstwa Hydra Games jest Alexander Dudin, producent gier działający w branży od ponad 16 lat. W swojej dotychczasowej karierze pracował w największych studiach w branży gamingowej. W trakcie swojej bogatej kariery Alexander Dudin angażował się w pracę nad tytułami AAA, jak Tom Clancy's Ghost Recon Future Soldier czy Driver San Francisco. Ponadto, był on częścią zespołu odpowiedzialnego za wydaną ostatnio grę z gatunku RPG Outriders. W ramach prac przy tym projekcie zajmował się zarządzaniem produkcją w ramach działów programowania, Game Design oraz UI Design. Odpowiadał również za zapewnienie terminowego dostarczania kamieni milowych projektu

Spółka jest obecnie w trakcie oferty publicznej akcji, której warunki zostały zaprezentowane na stronie Spółki oraz na platformie CrowdConnect.pl. Hydra Games planuje pozyskać 1,5 mln zł które planuje przeznaczyć m.in. na produkcję oraz marketing gry Bad Trip oraz pozostałych produkcji o roboczych tytułach Artificial Intelligence oraz The Last Breath.

O spółce Hydra Games:

Hydra Games S.A. od 2019 roku skupia swoją działalność na sektorze gier z segmentu „Indie” z dystrybucją w modelu premium. Produkcje autorstwa Spółki stawiają na poruszanie istotnych problemów społecznych i skupiają się nie tylko na rozgrywce, ale w dużej mierze także na aspekcie fabularnym. Studio kładzie również nacisk na poszukiwanie nisz na mocno konkurencyjnym rynku i kwestię dywersyfikacji poprzez zróżnicowanie gatunkowe swoich produkcji. Plany spółki zakładają wydawanie 3-5 gier każdego roku, w tym 2-3 z nich miałyby posiadać wyraźnie większy budżet. Wszystkie tytuły będą wydawane na PC, a także na innych platformach w późniejszym okresie. Wybrane gry autorstwa studia Hydra Games to „Don’t Be Afraid”, przygodówka z elementami horroru, która ukazała się w grudniu 2020 roku czy też znajdujący się obecnie w fazie produkcji „Bad Trip” będący symulatorem produkcji narkotyków. Jednocześnie spółka pracuje nad dwoma kolejnymi produkcjami o roboczych tytułach „Artificial Intelligence” oraz „The Last Breath”.

Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect już w drugiej połowie 2021 roku.

Bored Games S.A. jest producentem gier planszowych. Projekty spółki charakteryzują ciekawa, nieszablonowa fabuła i nowatorskie rozwiązania. Gry Bored Games często nawiązują do aktualnie popularnych trendów w popkulturze, ale również poruszają m.in tematy społeczne. Spółka prowadzi dystrybucję swoich produktów w skali globalnej.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości