DZIEŃ NA RYNKACH: Wzrosty na Wall Street; kolejny dzień z rekordami indeksów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 maj 2021, 22:28

DZIEŃ NA RYNKACH: Wzrosty na Wall Street; kolejny dzień z rekordami indeksów

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami, a indeksy S&P 500 i Dow Jones ustanowiły nowe historyczne rekordy. Analitycy wskazują, że gorszy od oczekiwań raport z rynku pracy USA za kwiecień oznacza, że Fed będzie musiał na dłużej utrzymać luźną politykę.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,66 proc., do 34.777,76 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,74 proc., do 4.232,60 pkt.

Nasdaq Composite zyskał 0,88 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.752,24 pkt.

W skali całego tygodnia Dow zyskał 2,7 proc., przerywając serię dwóch tygodni spadkowych z rzędu. S&P 500 wzrósł przez pięć ostatnich dni 1,2 proc., a Nasdaq Composite spadł 1,5 proc.

„Jesteśmy przekonani, że ponowne otwarcie gospodarki światowej będzie kontynuowane, wspierając poszerzenie odbicia wzrostu PKB. To będzie faworyzować sektory cykliczne, takie jak energetyka i finanse” - powiedział Mark Haefele, dyrektor ds. Inwestycji w UBS Global Wealth Management.

Akcje Peloton szły w górę o 5 proc. Producent sprzętu fitness odnotował mniejszą niż oczekiwano stratę w ostatnim kwartale, a także przekroczył prognozy przychodów analityków.

Beyond Meat spadł ponad 5 proc. Strata na akcję w pierwszym kwartale wyniosła 42 centy wobec oczekiwanej straty w wysokości 19 centów.

Roku wzrósł 11 proc. Zysk spółki na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 54 centy wobec oczekiwanej straty w wysokości 13 centów.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w kwietniu o 266 tys. wobec oczekiwanej zwyżki o 978 tys. i wobec wzrostu o 770 tys. miesiąc wcześniej po rewizji z +978 tys.

Stopa bezrobocia w USA wyniosła 6,1 proc., oczekiwano 5,8 proc. wobec 6 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w kwietniu o 0,3 proc. rdr, a mdm wzrosły o 0,7 proc. vs. konsensus -0,4 proc. i 0 proc.

„To był rozczarowujący raport na temat nowych miejsc pracy. Kwestionuje on założenie, że drugi kwartał będzie kontynuacją pozytywnego impulsu ustanowionego na początku roku” - powiedział Ian Lyngen, szef działu stóp procentowych w BMO.

Analitycy twierdzą, że po słabych danych o zatrudnieniu Fed może utrzymywać niskie stopy procentowe i skup obligacji na obecnym poziomie.

„Niechęć Fedu do przedwczesnego ogłoszenia wycofywania się z akomodacyjnego nastawienia w polityce pieniężnej znajduje teraz uzasadnienie” - powiedział Adam Crisafulli, założyciel Vital Knowledge. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Ostatnie wiadomości