Grodno zakupiło iluve.com – internetowy sklep z oświetleniem | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 maj 2021, 09:34

Grodno zakupiło iluve.com – internetowy sklep z oświetleniem

„Transakcja wpisuje się w strategiczny plan rozwoju naszych kanałów e-commerce, które rosną szybciej od sprzedaży tradycyjnej” – stwierdził Prezes Grodno S.A.

Sklep internetowy iluve.com prowadzi sprzedaż lamp i oświetlenia dla klientów indywidualnych, dysponując ofertą ponad 10 000 produktów. Jego zakup umożliwi Grodnu lepsze dotarcie do konsumentów w sieci oraz przełoży się na większe kompetencje w zakresie stosowanych technologii.

- Przede wszystkim, transakcja wzmacnia pozycję Grodna na rynku internetowej sprzedaży B2C. Iluve.com to solidna baza klientów i ogromny potencjał do wzrostu. To także doświadczony zespół, know-how i ciekawe rozwiązania, takie jak fotografia produktowa 360°, które docelowo będzie nam łatwiej implementować w naszych dotychczasowych kanałach e-commerce. Połączenie sił daje nam możliwość osiągnięcia dodatkowych przychodów na poziomie 15-20 mln zł – stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.

Obecnie Grodno prowadzi w sieci trzy sklepy skierowane do klientów indywidualnych (iluve.com, elektromag.pl, marketelektryczny.pl), dynamicznie rozwija również sprzedaż poprzez Allegro. Rozwój tych kanałów jednym z kluczowych elementów strategii Grupy.

- Transakcja zakupu iluve.com wpisuje się w strategiczny plan rozwoju naszych kanałów e-commerce i umożliwianie naszym klientom wielokanałowej dostępności naszych usług. Będziemy rozbudowywać naszą ofertę o dodatkowe usługi wykorzystując do tego naszą sieć sprzedaży i możliwości, jakie daje e-commerce. Potencjał biznesowy związany z obecnością Grodna w sieci jest bardzo duży, dlatego mocno inwestujemy w ten obszar – podsumował Prezes Andrzej Jurczak.

O Grupie Grodno:

Grupa Grodno jest dostawcą unikalnych w skali kraju kompleksowych rozwiązań budynkowych, a także czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku.

Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno jest obecnie drugą największa siecią hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska. W październiku 2020 r. Grodno obchodziło 30-lecie działalności.

Źródło: Spółka, #GRN

Zobacz także: Grodno SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości