Webinar 11.05: „Praca hybrydowa - jak efektywnie dla pracownika i pracodawcy łączyć pracę stacjonarną i zdalną?” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 maj 2021, 08:46

Webinar 11.05: „Praca hybrydowa - jak efektywnie dla pracownika i pracodawcy łączyć pracę stacjonarną i zdalną?”

11 maja br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KHR dotyczące pracy hybrydowej. Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak: 

  • Modele pracy hybrydowej i sposoby ich wdrażania (Czym jest hybryda? Definicja i różnice między pracą hybrydową, telepracą, pracą zdalną a home office; Modele pracy hybrydowej - podstawowe założenia/limity/ramy prawne; Jak wdrożyć pracę hybrydową: na czas pandemii, jako rozwiązanie długoterminowe)
  • Praca zdalna vs. praca w biurze - benefit vs. obowiązek (Czy praca zdalna to zawsze benefit dla pracownika?; Zakres jednostronnego uprawnienia pracodawcy do wyznaczania miejsca i warunków pracy; Hot desking - czym jest i jak się ma do pracy hybrydowej?; Jak uniknąć ryzyka dyskryminacji czy zarzutu mobbingu przy pracy hybrydowej?)
  • Regulacje wewnętrzne - wymogi vs dobre praktyki. Na co zwrócić szczególną uwagę wdrażając pracę hybrydową? (Regulamin Pracy czy Dobre Praktyki Pracy Hybrydowej?; Tryb wprowadzenia pracy hybrydowej - czy trzeba konsultować się z pracownikami lub Związkami Zawodowymi?; Czy praca hybrydowa będzie wymagać zmiany umowy o pracę lub innych dokumentów?)
  • Ryzyka i najczęstsze problemy praktyczne związane z pracą hybrydową - zgodnie z aktualnymi przepisami i projektowanymi zmianami - oraz jak ich uniknąć? (Jak wyznaczać i weryfikować czas pracy - efektywność dla pracodawcy oraz prawo do bycia off line dla pracownika; Zasady BHP - aktualne zasady i planowane zmiany; Wyposażenie pracownika i miejsca pracy - optymalne sposobu przekazania sprzętu; Jak zapewnić compliance z RODO w trakcie pracy hybrydowej? Najważniejsze kwestie, w tym dostęp do danych spoza zakładu pracy i bieżąca „migracja” danych pomiędzy zakładem pracy a domem pracownika).

- Praca hybrydowa to jedno z tych pojęć, które zyskało niebywałą popularność w ostatnim czasie. Okazuje się, że po miesiącach „przymusowej” pracy z domu, sami pracownicy zaczęli dostrzegać pozytywy pracy z biura. I tak coraz częściej hybrydy – w różnych wariantach – zaczynają wypierać czarno-biały podział na pracę zdalną i pracę stacjonarną. Warto jednak pamiętać, że praca hybrydowa to nie prosta suma dwóch powyższych – i choć większość problemów zw. z pracą zdalną jest tu aktualna, to hybryda dokłada też nowe, związane z łączeniem rożnych modeli, np. jak wprowadzić pracę hybrydową i uniknąć jakiejkolwiek dyskryminacji? Coraz częściej myślimy też z optymizmem o czasach post pandemicznych – a wtedy zlecenie pracownikowi pracy zdalnej nie będzie już możliwe na bazie jednostronnego polecenia pracodawcy. O tym jak się przygotować na wdrożenie pracy hybrydowej, czego się spodziewać i jak zabezpieczyć ryzyka opowiemy już 11 maja. – mówi Natalia Komarzańska, Manager, Dział Prawny, Olesiński & Wspólnicy.

Wydarzenie skierowane jest do działów HR spółek giełdowych. Partnerem wydarzenia jest Olesiński & Wspólnicy, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. 

IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG to cykliczne spotkanie działów zarządzania zasobami ludzkimi, które w tym roku odbywa się wyjątkowo w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22.04.2021), oraz cyklu 7 webinariów (27.04- 20.05.2021).

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Źródło: Spółka, #SEG

Ostatnie wiadomości