Połączenie Millennium DM i Banku Millennium planowane na przełomie 2021/2022 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 maj 2021, 23:49

Połączenie Millennium DM i Banku Millennium planowane na przełomie 2021/2022

Zarządy Banku Millennium i Millennium Domu Maklerskiego zdecydowały, że bank przejmie działalność maklerską Millennium DM - podało Millennium w komunikacie prasowym. Jak dodano, połączenie planowane jest na przełomie 2021/2022.

"Decyzja o połączeniu Banku Millennium i Domu Maklerskiego podyktowana jest dążeniem do zwiększenia jakości i kompleksowości oferty usług maklerskich kierowanej zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Dzięki integracji bank zaoferuje klientom spójną ofertę usług finansowych z obszaru bankowego i maklerskiego świadczonych w jednej instytucji" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

Ogłoszono plan podziału Millennium Domu Maklerskiego. Od momentu rejestracji zmian w KRS Dom Maklerski będzie działał w strukturach banku pod nazwą Biuro Maklerskie Banku Millennium. Od dnia połączenia spółek bank stanie się następcą prawnym i wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki Domu Maklerskiego.

Jak podano, zmiana właścicielska nie będzie wymagała od dotychczasowych klientów Domu Maklerskiego ani klientów Banku Millennium żadnych dodatkowych działań.

(PAP Biznes), #MIL

pel/ ana/

Zobacz także: Bank Millennium SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości