Advanced Graphene Products wydłuża termin zapisów na akcje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 maj 2021, 12:28

Advanced Graphene Products wydłuża termin zapisów na akcje

Spółka Advanced Graphene Products S.A. (AGP), wiodący w Polsce producent grafenu płatkowego i powierzchniowego z unikalną i opatentowaną technologią HSMG®, poinformowała o wydłużeniu swojej oferty publicznej akcji. Zapisy na nowo emitowane akcje serii C w Transzy Małych Inwestorów zostały przedłużone do 24 maja, zaś w Transzy Dużych Inwestorów do 28 maja br. Zmiana harmonogramu jest związana z dużą liczbą trwających obecnie ofert publicznych. Oferta i emisja akcji poprzedzają debiut Spółki na rynku NewConnect.

Inwestorom zostało zaoferowanych 817.750 akcji nowej emisji po Maksymalnej Cenie Emisyjnej ustalonej przez Zarząd na poziomie 10 zł za akcję. AGP chce pozyskać z trwającego IPO ok. 8,2 mln PLN brutto, które planuje przeznaczyć m.in. na zwiększenie mocy produkcyjnych i rozbudowę parku maszynowego poprzez inwestycje w linię produkcyjną do filamentu 3d, pre pregu, zakup dyspersera do dyspersji oraz reaktora do produkcji tlenku grafenu, dalszy rozwój prac B+R w obszarach kompozytów węglowych, filamentu 3d, żywic epoksydowych, pokryć antykorozyjnych, olejów silnikowych, czy sensorów specjalistycznych – w tym na wkład własny do grantów naukowych, pozyskanie certyfikatu REACH, a także rozszerzenie niezbędnych działań promocyjno-marketingowych i sprzedażowych. Dzięki powyższym inwestycjom AGP będzie mogła zintensyfikować prace nad pozyskaniem nowych kontraktów oraz wejść w etap realizacji już nawiązanych współprac.

- Zdecydowaliśmy się na wydłużenie terminów zapisów na akcje ze względu na sygnały otrzymane podczas pierwszego tygodnia spotkań ze strony inwestorów zainteresowanych naszą ofertą. Obecnie, równolegle prowadzonych jest kilka innych ofert publicznych. Wydłużenie terminów naszej oferty umożliwi inwestorom komfortowe przeanalizowanie perspektyw AGP, a także „na spokojnie” złożenie zapisów oraz ich opłacenie. W Transzy Małych Inwestorów zapisy potrwają do 24 maja, zaś w Transzy Dużych Inwestorów do 28 maja. – mówi Maciej Gałązka, Prezes Zarządu Advanced Graphene Products S.A.

Nowy harmonogram oferty Advanced Graphene Products S.A. przedstawia się następująco:

harmonogram AGP

Zapisy na akcje AGP w ofercie publicznej przyjmuje Dom Maklerski Navigator S.A.

Szczegóły dot. przebiegu i warunków oferty publicznej zawiera Memorandum Informacyjne oraz dokumenty aktualizujące dostępne na stronach Advanced Graphene Products S.A.: www.advancedgrapheneproducts.com/oferta-publiczna oraz Domu Maklerskiego Navigator S.A.: https://www.navigatorcapital.pl/%20oferta-publiczna-akcji-spolki-advance...

Advanced Graphene Products S.A. jest producentem obu znanych rynkowi form grafenu: płatkowego oraz powierzchniowego. Spółka opracowała i opatentowała unikalną technologię produkcji na ciekłym metalu – HSMG®. Spółka opracowuje produkty wspólnie z partnerami komercyjnymi, co zapewnia efektywne wykorzystanie środków wyłącznie w tych obszarach, którymi zainteresowani są potencjalni odbiorcy. AGP współpracuje m.in. z firmami: Ciech, Frako-Term, GM Color, PolWax, GRM Systems oraz Pimar Plastics.

Niedawno Spółka poinformowała o zawarciu umowy ramowej z Engineo (spółka R&D z branży rowerowej powiązana z Kross S.A.) o współpracy handlowej w zakresie sprzedaży grafenu AGP, który znajdzie swoje zastosowanie w przemyśle rowerowym m.in. w karbonowo-grafenowych ramach rowerowych dla marki KROSS.

Według danych analitycznych dotyczących światowego rynku grafenu, jego średnioroczna dynamika wzrostu w latach 2020-2027 wyniesie ok. 40%, osiągając 877 mln USD w 2027. (Za: Allied Market Research). Według firmy badawczej Reports n Reports globalna wartość rynku grafenu wzrośnie z 200 mln USD w 2018 roku do 1 mld USD w 2023 r.

O spółce Advanced Graphene Products:

Advanced Graphene Products to innowacyjna spółka zajmująca się produkcją grafenu i rozwojem jego zastosowań. Spółka jest producentem zarówno grafenu płatkowego, jak i grafenu powierzchniowego, z własną, opatentowaną technologią produkcji na ciekłym metalu – HSMG®, co pozwala uczestniczyć Spółce w rynku obu znanych form grafenu.

AGP jest jedyną firmą w Polsce produkującą grafen posiadającą jednocześnie istotne zaplecze naukowe oraz organizacyjne pozwalające na jego komercjalizację. Jednocześnie Spółka prowadzi prace badawczo-rozwojowe, których celem jest wypracowanie potencjalnych zastosowań produkowanych przez Spółkę form grafenu. Głównymi obszarami zastosowań, wytwarzanego przez AGP, grafenu płatkowego (GO – tlenek grafenu, rGO –zredukowany tlenek grafenu) są kompozyty węglowe, żywice epoksydowe, filamenty 3d, farby, powłoki antykorozyjne, czy też masterbatche.

Spółka jest również jedynym na świecie producentem grafenu w technologii HSMG, zapewniającej najlepsze parametry jakościowe grafenu powierzchniowego, który może być wykorzystywany w najbardziej wymagających zastosowaniach np. elektronice, w tym w: mikroprocesorach, sensorach i tranzystorach.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości