Forestlight Games i Arts Alliance rozwiną Aurora Studio. Spółki planują wspólnie wydać survival HARM | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 maj 2021, 10:45

Forestlight Games i Arts Alliance rozwiną Aurora Studio. Spółki planują wspólnie wydać survival HARM

Forestlight Games S.A. – producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay wraz z notowaną na NewConnect firmą Arts Alliance będą rozwijać Aurora Studio – spółkę specjalizującą się w produkcji gier z gatunku Indie Premium. Obie spółki będą także pełniły rolę współwydawcy gry z gatunku survial HARM. Premiera w wersji Early Access wstępnie zaplanowana jest na 2022 r. Forestlight Games S.A. celuje z debiutem na rynku NewConnect na drugą połowę br.

Spółka Aurora Studio, w której udziały posiadają Forestlight Games i Arts Alliance ma zajmować się produkcją gier z segmentu Indie Premium. W pierwszej kolejności będzie realizowała produkcję gry HARM w oparciu o wcześniej realizowany przez Arts Alliance projekt „Aurora: Weather Warfare”. Zespół Aurory pracuje także koncepcyjnie nad kolejnym projektem, który zostanie zakomunikowany w późniejszym czasie.

HARM oparty o wcześniejszą koncepcję Aurora to przygodowy survival z tajemniczą historią w tle. Produkcja będzie osadzona w mrocznym, thrillerowym klimacie, w którym akcja rozgrywa się we współczesnym, ale mocno zniszczonym kataklizmami świecie. Inspiracją dla twórców gry były programy badawcze związane z wynalazkami Nicola Tesli. Polegały one na bezprzewodowym przesyłaniu fal różnej częstotliwości oraz prądu, które mogą mieć wpływ na zawirowania pogodowe na znacznych obszarach ziemi, a także oddziaływać na ludzką psychikę. W opinii twórców, dzięki zastosowaniu algorytmów AI, HARM w pełni zaangażuje graczy na wiele godzin rozgrywki.

- Widzimy bardzo duży potencjał w projekcie HARM, wokół którego budowana jest niezwykle interesująca historia. Z tego względu zdecydowaliśmy się wspólnie z Arts Alliance rozwijać spółkę kapitałową i przejąć ciężar rozwoju tego projektu, angażując się w część marketingową i wydawniczą. Tym bardziej że planowana gra należy do segmentu Indie Premium, a fabuła, w której gracz zmagając się z kataklizmami pogodowymi zmuszony będzie do podejmowania trudnych, niekiedy moralnych decyzji wydaje nam się niezwykle intersująca – komentuje Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

W założeniu obu udziałowców, jak i zarządu Aurora Studio, tytuł ma się pojawić w pierwszej kolejności na platformie Steam w modelu Early Access. Premiera wstępnie planowana jest na 2022 rok, choć dokładna data zostanie ogłoszona pod koniec 2021 roku. Docelowo HARM ma być dostępny w pełnej wersji na PC, Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation.

- Angażujemy się w rokujące podmioty kapitałowe, które w swojej podstawie chcą realizować ciekawe gry z segmentu AA czy Indie Premium. Jesteśmy udziałowcem spółek z podobnymi ambicjami, czyli dostarczania jakościowych produktów i tym samym mamy przekonanie, że wspólnie z doświadczonym zespołem Forestlight Games gra HARM czy też kolejne gry autorstwa Aurora Studio będą cechowały się dużą oryginalnością i jakością – dodał Andrzej Zając, Prezes Zarządu Arts Alliance.

Forestlight Games, spółka z Grupy PlayWay planuje zadebiutować na rynku NewConnect w drugiej połowie br. Jako wydawca i producent gier na PC i konsole, zamierza wydać w 2021 roku trzy autorskie produkcje w wersji na PC: Rollercoaster Mechanic, Wedding Designer oraz Lost Viking: Kingdom of Women. Dla Forestlight Games po powołanej niedawno spółce zależnej Pixel Trapps, pracującej nad grami mobilnymi oraz dedykowanej technologii VR i motion capture spółce Motion Spirit, posiadanie udziałów w Aurora Studio produkującym gry segmentu Indie Premium jest kolejnym krokiem budowy pełnej struktury grupy kapitałowej.

O spółce Forestlight Games:

Forestlight Games to producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay. Ma na swoim koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, nominowanej do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Pracuje w tej chwili nad kilkoma tytułami, m.in. Wedding Designer, The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic, Lost Viking Kingdom of Women, których premiery planowane są w tym roku. Na przyszły rok zaplanowane są m. in. Lifeguard Simulator i Camper Flipper, ale spółka pracuje także nad paroma innymi projektami, nie tylko na platformę PC.

Funkcję CEO spółki pełni Tomasz Mazur, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. Zaczynał jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia od założenia spółki Mirage Software, jednego z pierwszych studiów deweloperskich w Polsce.

Forestlight Games chce zadebiutować na rynku NewConnect w II połowie 2021 roku.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości