Spółka SimFabric opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 maj 2021, 10:57

Spółka SimFabric opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2021 roku

Blisko 2,5 mln zł przychodów i ponad 1,1 mln zysku w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2021 r. zagwarantowały wydawcy i producentowi gier – SimFabric S.A. – wysoką pozycję wśród spółek gamingowych na giełdzie NewConnect. Opublikowany 10 maja 2021 r., raport okresowy podsumowujący podjęte przez spółkę działania i wyniki finansowe w pierwszym kwartale tego roku, pokazuje kolejne dynamiczne wzrosty zysków i przychodów grupy kapitałowej SimFabric S.A. Rekordowe wyniki zwiastują pomyślne przeniesienie spółki na duży parkiet.

Spółka, w ramach przygotowań do przejścia na rynek regulowany, zakomunikowała o sporządzaniu, od tego kwartału, raportów finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej. Po analizie danych za pierwszy okres 2021 r. zarząd SimFabric S.A. poinformował, że od 01.01.2021 r. do 31.03.2021 r. zysk (netto) Spółki wyniósł 1.202.548,00 zł. Dla porównania - w analogicznym okresie w zeszłym roku spółka wygenerowała 185.564,21 zł zysku (netto). Oznacza to ponad sześciokrotny wzrost i pierwsze miejsce dla SimFabric wśród spółek gamingowych na NewConnect, które do tej pory przekazały opinii publicznej swoje dotychczasowe wyniki finansowe z początku 2021 r. W ciągu roku blisko sześciokrotnie zwiększyła się także wartość kapitału własnego SimFabric.

Wyniki skomentowała Prezes Zarządu SimFabric S.A. – Julia Leszczyńska: - Raport za I kw. 2021 r. jest najlepszym dowodem potwierdzającym, że nasza Strategia Zrównoważonego Rozwoju jest efektywna. To dla nas bardzo optymistyczny sygnał. Biorąc pod uwagę zarówno fakt, że statystycznie wyniki za pierwsze okresy roku są w spółkach gorsze oraz niektóre opracowania rynkowe wskazujące, że w 2021 r. globalny rynek gier ma odnotować spadek o 1-2%, uważam, że dla SimFabric ten rok rozpoczyna się bardzo dobrze, a dynamika wzrostu przychodów i zysków jest nadal wysoka. W I kwartale tego roku zwiększyliśmy trzykrotnie przychody oraz przeszło sześciokrotnie zyski ze sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu w 2020 r., a na kontach grupy kapitałowej SimFabric posiadamy aktualnie ponad 11 milionów złotych środków pieniężnych na realizację założonych planów inwestycyjnych i produkcyjnych.

Miniony kwartał to dla SimFabric w dużym skrócie dwie istotne premiery gier, kilkanaście umów na usługi e-learningowe, rozbudowa Grupy Kapitałowej o kolejną spółkę, podjęcie kroków prowadzących do przeniesienia notowań Spółki na rynek regulowany, możliwość skorzystania z ulgi podatkowej - IP Box oraz pozytywne rozpatrzenie protestu złożonego do wyników oceny projektu stworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego - Space Engine Lab

W poniedziałek, 10 maja 2021 r. odbył się czat inwestorski z Prezes Zarządu SimFabric, Julią Leszczyńską. W spotkaniu wzięło udział blisko 450 osób, a inwestorzy dowiedzieli się m.in. o planie wdrożenia przez Spółkę stałej polityki dywidendowej. Zarząd SimFabric rekomenduje przeznaczanie na wypłaty dywidendy środków pochodzących z wypracowanych zysków na poziomie 30-50%. Za rok 2020, Zarząd zarekomendował Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę 1,5 mln złotych, z 3,4 mln zł wypracowanego zysku. Oznacza to przeznaczenie 44% zysku na wypłatę dywidendy.

Jak zdradza Julia Leszczyńska: - Druga połowa tego roku będzie należała do SimFabric. Na jesień planujemy przeniesienie notowań z NewConnect na główny parkiet GPW. Aktualnie kończymy przygotowywanie Prospektu Emisyjnego we współpracy z Domem Maklerskim BDM S.A. oraz Kancelarią Kramer. Liczymy, że przeniesienie notowań na GPW będzie możliwe pod koniec III kw. tego roku. Jednocześnie nie chcemy pozostawić po sobie pustki na rynku NewConnect, dlatego też zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie prac nad upublicznieniem dwóch spółek zależnych – MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A.  

O spółce SimFabric:

SimFabric to wydawca, studio portujące i producent gier komputerowych. Spółka powstała w 2016 roku, po otrzymaniu głównej nagrody ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną, a w 2020 roku drodze przekształcenia kapitałowego stała się Spółką Akcyjną i zadebiutowała na giełdzie NewConnect. SimFabric S.A. tworzy symulatory i gry na komputery PC oraz urządzenia mobilne (iOS, Android), jest certyfikowanym producent i wydawca gier na konsole: Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Główny oddział i biuro Zarządu Spółki mieści się w Warszawie. Drugi oddział firmy w Łodzi odpowiedzialny jest za działania B+R, mające na celu stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych. W maju 2020 roku spółka powołała firmę zależną MobileFabric S.A., której celem jest rozwój gier na urządzenia mobilne. W lipcu 2020 roku spółka powołała drugą firmę zależną VRFabric S.A., której celem będzie rozwój gier na gogle wirtualnej rzeczywistości. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie 2,5 miliona kopii. Spółka wydała do tej pory przeszło 10 tytułów na konsole Nintendo Switch oraz 3 tytuły na konsole PS4, a także 3 tytuły na komputery PC, łączna sprzedaż gier Spółki na konsole i komputery PC przekroczyła 1 milion egzemplarzy. Najważniejszymi produkcjami własnymi spółki są aktualnie gry i symulatory: Farm&Fix 2020, ElectriX, Moon Village, Cthulhu: Books of Ancients, House Designer,  Flipper Mechanic. Strategicznym akcjonariuszem SimFabric S.A. jest PlayWay S.A., spółka notowana na giełdzie GPW.

Źródło: Spółka, #SIM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości