Votum spodziewa się, że w '21 wytoczy ponad 8 tys. powództw w sprawach frankowych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 maj 2021, 12:24

Votum spodziewa się, że w '21 wytoczy ponad 8 tys. powództw w sprawach frankowych

Votum spodziewa się, że w 2021 roku przekroczy planowany wcześniej poziom 8 tys. pozwów w sprawach frankowych - poinformował prezes spółki Bartłomiej Krupa.

"Do tej pory procesów sądowych wytoczonych w samym segmencie frankowym jest prawie 4,5 tys., więc projekcja na 8 tys. spraw ulokowanych w sądach niewątpliwie będzie przekroczona" - powiedział Krupa.

"Będziemy każdego miesiąca składali, mam nadzieję, 1 tys. i więcej pozwów, każdego miesiąca pozyskiwali blisko 1 tys. klientów" - dodał.

Prezes Votum Robin Lawyers, Kacper Jankowski poinformował, że od lutego grupa jest w stanie wysyłać do sądów taką liczbę pozwów, jaką Votum wysyłał kwartalnie w 2020 roku.

Votum podał, że w marcu grupa wytoczyła 1.268 powództw, a w kwietniu 1.222.

"Gdy osiągniemy cel 8 tys. pozwów w 2021 roku nie spoczniemy na laurach i będziemy się starali bić kolejne rekordy" - powiedział Jankowski.

Z danych przedstawionych przez Votum wynika, że część wyznaczonych terminów sądowych jest odwoływana. W kwietniu stosunek terminów odwołanych do łącznej liczby terminów wynosił 22,3 proc.

"Wydaje się, że bliżej nieokreślona perspektywa pozyskania opinii podmiotów, do których wystąpił Sąd Najwyższy prawdopodobnie spowoduje, że zakończy się to wyczekiwanie (...)" - powiedział Krupa.

Jankowski podał, że zainteresowanie medialne tematyką spraw frankowych sprzyja spółce i liczba pozyskiwanych klientów utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie.

"W samym kwietniu było około 800 umów, a 3.160 to liczba umów, które zawarliśmy od początku roku" - powiedział Jankowski.

Wtorkowe posiedzenie składu pełnej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygnięcia zagadnień prawnych dotyczących tzw. kredytów frankowych nie podjęło decyzji. Izba zwróciła się o stanowiska między innymi do NBP, KNF i Rzecznika Finansowego.

(PAP Biznes), #VOT

seb/ osz/

Zobacz także: Votum SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości