BNP Paribas BP chce w IX przedstawić nową strategię, liczy na wyższe ROE | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 maj 2021, 11:44

BNP Paribas BP chce w IX przedstawić nową strategię, liczy na wyższe ROE

BNP Paribas Bank Polska planuje we wrześniu przedstawić nową strategię, na lata 2022-2025 - poinformował prezes banku Przemek Gdański. Dodał, że liczy, iż ROE banku będzie wyższe, a jakość portfela kredytowego pozostanie bardzo dobra.

"Obecna strategia prowadzi nas jeszcze w tym roku, równolegle pracujemy nad nową strategią - wczoraj miałem okazję pokazać pierwszy projekt tej strategii naszej radzie nadzorczej. Planujemy finalizację procesu strategicznego jesienią i wyjście do rynku z nową strategią prawdopodobnie we wrześniu" - powiedział Gdański.

Wskaźnik ROE banku po I kwartale 2021 roku wynosi 5,5 proc.

"Ten poziom w obecnych realiach jest akceptowalny, ale nasze aspiracje są większe, aczkolwiek realia są takie, że nie jest to prosta sprawa, aby dostarczać wyższy poziom zwrotu na kapitale, który przynajmniej pokrywałby koszt kapitału" - powiedział Gdański.

Koszt ryzyka kredytowego w I kwartale wynosił 0,31 proc., podczas gdy w IV kwartale 2020 roku był na poziomie 0,78 proc.

"Nasz portfel jest wysokiej jakości, odporny na zjawiska pandemiczne i nawet myśląc do przodu portfel ten będzie się zachowywał w sposób bardzo dobry" - powiedział Gdański.

"Nawet klienci, którzy korzystali z różnego rodzaju moratoriów, powrócili do regularnej obsługi zadłużenia i nic złego się tam nie wydarzyło" - dodał.

(PAP Biznes), #BNP

seb/ ana/

Zobacz także: BNP Paribas Bank Polska SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości