Unimot miał w I kwartale 28,3 mln zł skorygowanej EBITDA - szacunki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 maj 2021, 18:08

Unimot miał w I kwartale 28,3 mln zł skorygowanej EBITDA - szacunki

Unimot wstępnie szacuje, że jego skorygowana EBITDA w pierwszym kwartale 2021 roku spadła do 28,3 mln zł wobec 32,9 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

EBITDA skorygowana Unimotu obejmuje zysk EBITDA skorygowany o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego oleju napędowego, uzasadnione przesunięcia oraz zdarzenia jednorazowe.

EBITDA raportowana Unimotu wynosi po trzech miesiącach 2021 roku 42,6 mln zł, a przed rokiem była ona ujemna i wyniosła 9,9 mln zł.

Przychody grupy Unimot wyniosły 1,57 mld zł wobec 1,2 mld zł przed rokiem..

Główny wpływ na skonsolidowaną EBITDA skorygowaną miało sprzyjające otoczenie zewnętrzne w biznesie oleju napędowego i LPG (wyższe rdr oraz wyższe od założeń wolumeny i marże), a także wyższe rdr wolumeny na sprzedaży gazu ziemnego wygenerowane na handlu hurtowym.

Główna korekta do wyniku EBITDA to pozytywny wpływ wyceny zapasów obowiązkowych oleju napędowego na ostatni dzień I kwartału 2020 r. oraz przesunięcia w czasie w zakresie kosztów i przychodów związanych z obrotem paliwami ciekłymi i gazowymi oraz innymi produktami energetycznymi o łącznej wartości 14,3 mln zł.

Pełny raport finansowy za pierwszy kwartał Unimot przedstawi 19 maja.

(PAP Biznes), #UNT

pr/ osz/

Zobacz także: Unimot SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości