United Label przygotowuje dwie duże premiery na 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 maj 2021, 08:44

United Label przygotowuje dwie duże premiery na 2021 roku

Globalny wydawca gier - United Label, podsumował I kwartał 2021 r. W minionym kwartale spółka koncentrowała się na przygotowaniach do dwóch dużych tegorocznych premier – Eldest Souls oraz Tails of Iron. Oba tytuły są już na finalnym etapie produkcji. Jednocześnie spółka z sukcesem zarządza sprzedażą swojej pierwszej gry Röki. Tytuł sprzedaje się dobrze, zapewniając spółce rentowność. Przygodówka w nordyckim klimacie w marcu br. osiągnęła break even point, generując w pierwszym kwartale 2021 przychód na poziomie 422 tys. zł. Zysk netto spółki wyniósł ponad 114 tys. zł.

- Wypracowane wyniki z I kwartału potwierdzają to, że Röki jest longsellerem. Gra od lipca ubiegłego roku sprzedała się w ponad 52 tys. egzemplarzach. Sądzę, że Röki będzie generować wyraźny poziom sprzedaży w kolejnych 2 latach – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label. – Stawiamy na długoterminową sprzedaż naszych tytułów. Z końcem roku we współpracy z Super Rare Games zaprezentujemy kolekcjonerskie fizyczne wydanie Röki na Nintendo Switch – dodaje.

Spółka niedawno poinformowała o zawarciu umowy z Super Rare Games - doświadczonym brytyjskim wydawcą wyspecjalizowanym w sprzedaży ekskluzywnych, fizycznych wydań gier indie. Prognozowane przychody z tej wersji wyniosą powyżej 10% wartości ubiegłorocznej sprzedaży Röki. United Label przeprowadza również okresowe promocje tytułu, konwertując liczbę 126 tys. zainteresowanych graczy na wishliscie na zakupione egzemplarze gry.

- Obecnie naszym priorytetem jest premiera Eldest Souls. W realizacji jest ostatni z 20 obranych kamieni milowych procesu produkcji. Deweloperzy nadają grze ostatnie szlify. Równolegle Pingle Studio prowadzi prace portingowe. Chcemy dostarczyć graczom wyjątkową produkcję z gatunku souls-like łączącą oryginalny gameplay z unikatową oprawą audiowizualną. Zawsze przykładamy dużą wagę do wysokiego standardu naszych gier. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że Eldest Souls zadebiutuje jednocześnie na wszystkich najważniejszych platformach, w tym także na konsolach nowej generacji – mówi Tomasz Litwiniuk. - Podobnie jak Tails of Iron, nasz największy projekt z portfolio wydawniczego pod kątem budżetu na produkcję oraz nakładów marketingowych. Prace nad grą są już na ostatniej prostej, zrealizowano 27 z 29 milestone’ów, a jej premiera odbędzie się w drugiej połowie tego roku – zaznacza.

W lutym br. United Label podpisał umowę z Pingle Studio na portowanie wymienionych gier na konsole nowej generacji i poprzedniej: PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Wersje Eldest Souls na PC i Nintendo Switch przygotowuje brytyjski deweloper gry, Fallen Flag Studio. Premiera tytułów na wszystkich platformach jednocześnie pozwoli spółce na efektywniejsze zarządzanie budżetem marketingowym. Symultaniczna premiera na główne platformy umożliwi również dotarcie do maksymalnie szerokiego grona graczy.

- Równoległa premiera Eldest Souls i Tails of Iron na wszystkich kluczowych platformach jest niezwykle ważna z punktu widzenia wydawcy, jak i też z punktu widzenia dewelopera. Strategie marketingowe dla obu tytułów są już gotowe, a całkowity budżet reklamowy, zakres kampanii oraz media, w których kampania będzie realizowana rozplanowany. Nakład finansowy, który ponosimy na portowanie gier na konsole nowej i poprzedniej generacji, potwierdza, że wierzymy w duży sukces komercyjny obydwu produkcji. W przeciągu dwóch najbliższych miesięcy przewidujemy start intensywnej kampanii promocyjnej dla Eldest Souls. Serdecznie zachęcam do śledzenia kanałów spółki – podsumowuje prezes United Label.

Premiera Eldest Souls zaplanowana jest na II kwartał br., do swojej wishlisty dodało ją prawie 100 tys. graczy, co plasuje grę w TOP 100 najbardziej oczekiwanych gier na Steam. Premiera Tails of Iron odbędzie się w drugiej połowie 2021 r.

O United Label:

United Label to platforma wydawnicza przeznaczona dla niezależnych deweloperów gier indie. Spółka należy do Grupy CI Games, z którą aktywnie współpracuje. Spółka operuje globalnie, podpisując umowy wydawnicze z zagranicznymi deweloperami. United Label ma podpisane umowy licencji wyłącznej ze studiami deweloperskimi z Wielkiej Brytanii i Francji na wydanie trzech gier. W jej harmonogramie wydawniczym znajdują się gry: Eldest Souls – Fallen Flag Studios, Tails of Iron – Odd Bug Studios oraz Horae ­– Lunaris Iris.

Źródło: Spółka, #UNL

Ostatnie wiadomości