18.05 Webinar „Dyrektywa UE o ochronie sygnalistów – jak wykorzystać potencjał sygnalistów wewnątrz organizacji?” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 maj 2021, 09:54

18.05 Webinar „Dyrektywa UE o ochronie sygnalistów – jak wykorzystać potencjał sygnalistów wewnątrz organizacji?”

18 maja br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KHR dotyczące wykorzystania potencjału sygnalistów wewnątrz organizacji w kontekście Dyrektywy UE ws. ochrony sygnalistów.

Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

  • Wymogi dotyczące sygnalistów (Obecne regulacje; Kluczowe założenia dyrektywy o ochronie sygnalistów – aspekty prawne i praktyczne wyzwania; Potencjalny wpływ dyrektywy na aktualnie panujące realia biznesowe)
  • Rola HR w tworzeniu systemu sygnalizacji (Funkcja i odpowiedzialność działów HR względem sygnalistów; Rola HR w postępowaniach wyjaśniających, również jako zaufanego biznes partnera i powiernika sygnalisty; Praktyczne i realne spojrzenie na mechanizmy ochrony sygnalisty przed działaniami odwetowymi; Dobre praktyki w kontekście zapewnienia anonimowości jako przesłanki budującej zaufanie do procesów whistleblowingowych w organizacji)
  • Jak wykorzystać potencjał sygnalistów (Co zrobić, aby system sygnalizacji był efektywny; Korzyści dla organizacji wynikające z istnienia takiego systemu; Praktyczne przykłady) 

„Jedynie kilka miesięcy dzieli nas od terminu wdrożenia dyrektywy w państwach członkowskich. Implementacja mechanizmów ochrony sygnalistów w organizacji wiąże się nie tylko z wdrożeniem konkretnych rozwiązań, ale również przeformułowaniem podejścia do zgłaszanych nieprawidłowości, a co za tym idzie nie dzieje się z dnia na dzień. Rola, którą odegrają w tym kontekście działy HR jest trudna do przecenienia. Część firm rozpoczęła przygotowania z wyprzedzeniem, są jednak organizacje, które dopiero zaczynają budować system ochrony sygnalistów zgodnie z wymogami dyrektywy”– mówi Jarosław Grzegorz, Associate Partner, Dział Zarządzania Ryzykiem Nadużyć, EY Polska.

Wydarzenie skierowane jest do działów HR spółek giełdowych. Partnerem wydarzenia jest EY Polska, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. 

IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG to cykliczne spotkanie działów zarządzania zasobami ludzkimi, które w tym roku odbywa się wyjątkowo w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22.04.2021), oraz cyklu 7 webinariów (27.04- 20.05.2021).

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Źródło: Spółka, #SEG

Ostatnie wiadomości