45 mln zł wyniósł zysk netto Skarbiec Holding po III kwartałach roku obrotowego 2020/2021 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 maj 2021, 08:48

45 mln zł wyniósł zysk netto Skarbiec Holding po III kwartałach roku obrotowego 2020/2021

Skarbiec Holding, właściciel Skarbiec TFI, podsumował wyniki finansowe po III kwartałach roku obrotowego 2020/2021 (III i IV kwartał 2020 r. oraz I kwartał 2021 r.). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży usług Skarbiec Holding wyniosły w tym czasie 121,6 mln zł (wobec 62,8 mln zł rok wcześniej). Wypracowany przez Grupę zysk netto sięgnął 45 mln zł (ponad 14 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku obrotowego).

Skonsolidowane przychody z wynagrodzenia stałego za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi i portfelami klientów indywidualnych w trakcie III kwartałów roku obrotowego 2020/2021 wyniosły ok. 59,9 mln zł wobec ok. 47,9 mln zł w analogicznym okresie roku obrotowego 2019/2020. Natomiast skonsolidowane przychody z wynagrodzenia zmiennego wyniosły ok. 60,7 mln zł wobec ok. 13,8 mln zł w okresie lipiec 2019 r. - marzec 2020 r.

Łączna suma aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI sięgnęła na koniec marca 2021 r. 6,9 mld zł. W porównaniu z 31 marca 2020 roku oznacza to wzrost o ok. 3,6 mld zł (aktywa netto wynosiły wówczas 3,3 mld zł).

- Konsekwentnie budujemy wiarygodny wizerunek Skarbiec TFI w oczach inwestorów i akcjonariuszy. Stabilne strategie inwestycyjne, szeroka i kompleksowa oferta produktowa, aktywne odpowiadanie na potrzeby rynku jest tym, co wyróżnia Skarbiec TFI i procentuje w perspektywie długofalowej. Po trudnym 2019 r., kiedy to jednymi z najważniejszych wyzwań były kwestie związane z budowaniem efektywnej dystrybucji czy implementowaniem nowych rozwiązań regulacyjnych, w kolejnym roku musieliśmy się zmierzyć z nową sytuacją jaką stworzyła światowa pandemia koronawirusa. Ten czas pokazał jak bardzo ważnym aktywem w firmie są zatrudnieni w niej ludzie. Mówiąc o kadrze Grupy Skarbiec trzeba podkreślić profesjonalizm i zaangażowanie wszystkich naszych pracowników – mówi Anna Milewska, Prezes Zarządu Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.

- Efekty pracy całego zespołu Skarbca doceniają niezależni obserwatorzy rynku TFI. W marcu tego roku Skarbiec TFI został wyróżniony jako najlepsze Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych roku 2020 zarówno przez ekspertów ze specjalistycznego serwisu Analizy Online, jak i redakcję Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” podczas gali Byki i Niedźwiedzie – dodaje Anna Milewska.

Według stanu na dzień 31.03.2021 r. Skarbiec TFI zarządzał 36 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów, a także 8 funduszami dedykowanymi.

O towarzystwie Skarbiec TFI:

Skarbiec TFI S.A. powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce. Skarbiec jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce. Skarbiec TFI jest pionierem we wprowadzaniu na rynek wielu obecnie powszechnie stosowanych rozwiązań produktowych, takich jak fundusze parasolowe, fundusze inwestycyjne zamknięte czy fundusze rynku pieniężnego.

Towarzystwo było wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami, w tym za innowacyjność oraz rentowność zarządzanych funduszy. W 2020 r. zostało uhonorowane nagrodą za rozwój i promocję usług asset management, zwyciężając w kategorii „Najbardziej Wiarygodny Dostawca Usług i Rozwiązań dla Biznesu” podczas II edycji gali „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce” organizowanej przez agencję informacyjną ISBnews. W 2017 i 2018 roku Skarbiec TFI SA zostało wybranym drugim najlepszym TFI w Polsce według gazety Rzeczpospolita. W 2020 r. Skarbiec TFI w tym samym rankingu zajęło pierwsze miejsce. W roku 2018 i 2021 Towarzystwo zostało uhonorowane statuetką „Byki i Niedźwiedzie” (nagroda gazety „Parkiet”) wręczaną najlepszemu TFI na rynku. Skarbiec Holding otrzymał natomiast tytuł Rekina Biznesu 2017 w kategorii „Spółka Dywidendowa” podczas dorocznej gali organizowanej przez inwestorzy.tv.

Źródło: Spółka, #SKH

Zobacz także: Skarbiec Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości