T-Bull publikuje raport podsumowujący kwiecień 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 maj 2021, 09:51

T-Bull publikuje raport podsumowujący kwiecień 2021 roku

Rodzimy deweloper gier T-Bull S.A., podsumowuje pierwszy miesiąc drugiego kwartału roku 2021. Gry studia w okresie objętym raportem zostały łącznie pobrane ponad 3 milionów razy. Wrocławianie mają również bardzo pracowity okres związany z premierą najnowszego tytułu INTERASTRA.

Gry T-Bull S.A zostały pobrane na całym świecie już prawie 550 milionów razy. Tak, jak zakładało dolnośląskie studio, rok 2021 stoi pod znakiem ekspansji ich produkcji na rynek gier dedykowanych sektorowi PC. W ostatnim czasie Spółka informowała o takich tytułach PC jak:

  • Birding Simulator
  • Outlaw Driver Simulator
  • Chop Shop Simulator
  • Emergency Road Services Simulator
  • Illegal Transporter Simulator
  • Car Scrapyard Simulator

- Czwarty miesiąc roku 2021 był dla naszego studia bardzo produktywnym okresem. Dedykowane zespoły, które codziennie pracują nad nowymi tytułami zakończyły kolejne etapy związane z kluczowymi dla naszego studia projektami. Jesteśmy przekonani, że plan na najbliższe miesiące zostanie w pełni wykonany, a gry, które tworzymy, zostaną dobrze przyjęte przez społeczność graczy na całym świecie - skomentował Damian Fijałkowski, współzałożyciel i Prezes Zarządu studia T-Bull.

Gry T-Bull S.A. w kwietniu 2021 roku:

  • Top Speed, czyli pierwsza część kultowych wyścigów została pobrana w miesiącu objętym raportem ponad 500 tysięcy razy. Najczęściej aplikacje pobierali użytkownicy z Indii, Rosji i Pakistanu. Średnia kwota transakcji w grze wyniosła 5.97$
  • Moto Rider GO, czyli aplikacja, która została już blisko 130 milionów razy na całym świecie, w kwietniu 2021 roku została zainstalowana prawie 1.5 miliona razy. Za kierownicą wirtualnych motocykli zasiadali najchętniej gracze z Indii, Brazylii i Pakistanu.
  • Top Speed 2, w miesiącu objętym raportem została pobrana prawie 100 tysięcy razy. Średnia kwota, jaką fani wirtualnych spalin przeznaczyli na personalizację swoich pojazdów wyniosła 7,44$.
  • Tank Battle Heroes, czyli gra, która skupia entuzjastów pancernych bitew w kwietniu 2021 roku została pobrana najczęściej na terenie Indii, Filipin i Iranu. Średnia kwota, jaką czołgiści dodatkowo przeznaczyli na ten tytuł wyniosła 5,71$

Jednym z kluczowych projektów, jakie wrocławianie przygotowują na ten rok jest gra INTERASTRA. Tytuł ten to jednoosobowa gra z gatunku survivalu w realiach science fiction. Rozgrywka gry opiera się na dwóch płaszczyznach. W pełnej wersji gry graczom przyjdzie zwiedzić liczne, odległe planety o zróżnicowanej charakterystyce oraz konstruować rakiety kosmiczne, które pozwolą na dalszą eksplorację nieznanych zakątków galaktyki.  Demo gry dostępne jest do pobrania na platformie Steam.

– Jesteśmy podekscytowani faktem, że demo gry jest już dostępne. Dużo pracy związanej z tym tytułem jeszcze przed nami, ale mam nadzieje, że udało nam się zaszczepić w entuzjastach wirtualnej rozgrywki gen kosmicznych podróży i eksploracji - dodał Damian Fijałkowski, współzałożyciel i Prezes studia T-Bull.

O T-Bull:

T-Bull S.A. To polskie studio deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu. Firma ma w portfolio szereg produkcji przygotowanych z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych. Łączna liczba pobrań gier wyprodukowanych we wrocławskim studio przekroczyła już 550 milionów. Zespół deweloperski T-Bull specjalizuje się w tworzeniu gier FPS oraz wyścigowych. Rozszerzona w 2020 roku strategia zakłada również produkcję gier na PC i konsole. Akcje spółki od 29 sierpnia 2018 r. notowane są na parkiecie głównym GPW.

Źródło: Spółka, #TBL

Zobacz także: T-Bull SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości