Premiera Wedding Designer Prologue już 25 maja na Steam | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 maj 2021, 10:25

Premiera Wedding Designer Prologue już 25 maja na Steam

25 maja gracze będą mogli zapoznać się z prologiem wyczekiwanego tytułu Wedding Designer autorstwa Forestlight Games. Pełna wersja projektu trafi na rynek w Q3 2021 r. Forestlight Games planuje debiut na NewConnect jeszcze w tym roku. W 2021 r. na rynek trafią trzy autorskie produkcje Studia w wersji na PC.

- Cieszymy się z rosnącego zainteresowania naszą produkcją Wedding Designer. Chcemy stworzyć wciągającą grę w lekkim wydaniu. Miło mi więc poinformować, że prolog tytułu, w którym gracze wcielą się w organizatora nietypowych imprez, zostanie udostępniony już 25 maja. W tej wersji gry zaprezentujemy graczom jedną dużą misję, polegającą na organizacji imprezy na starej, zrujnowanej farmie. Oprócz tego przy pierwszym kontakcie z produkcją gracze będą mogli zapoznać się z charakterem rozgrywki i jej mechaniką. – mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

Pierwsze demo gry pojawiło się w listopadzie ub. roku podczas Jesiennej Edycji Festiwalu Steam. Gra cieszyła się sporym zainteresowaniem odbiorców. Dzięki sugestiom graczy studio wprowadziło dodatkowe elementy do gry.

- W grze, w której skupiamy się na przygotowaniu miejsca na imprezę oprócz klasycznych zadań porządkowych i designerskich będzie też sporo humoru, ale także ukrytych niespodzianek. Pozwolimy graczom na dużą kreatywność przy urządzaniu terenu z wykorzystaniem znalezionych w lokacji przedmiotów. Wprowadzimy także nieoczywiste dla tego gatunku gier elementy. Więcej szczegółów wkrótce – mówi prezes zarządu Forestlight Games.

Właściwa kampania marketingowa rozpocznie się niedługo po udostępnieniu prologu. Forestlight Games zamierza również wydać grę w wersji mobilnej, a także na popularne konsole: Nintendo Switch, Xbox One, czy PlayStation 4. – Projekt dedykujemy szerokiej grupie odbiorców, przede wszystkim kreatywnym miłośnikom designu, czy pasjonatom tworzenia organizowania przestrzeni. To swego rodzaju mix elementów House Flipper’a z serią SIMS. Skupiamy się na roli designera, czyli tworzeniu przestrzeni, gdzie odbędzie się impreza, a często są to miejsca nazwijmy to „odlotowe” – komentuje Tomasz Mazur.

Pełna wersja Wedding Designer trafi do sprzedaży w Q3 tego roku. Rolę wydawcy pełni zarówno Forestlight Games, jak i notowana na głównym rynku GPW spółka PlayWay.

Do końca tego roku na rynek trafi także Rollercoaster Mechanic oraz Lost Viking: Kingdom of Women.

Forestlight Games jeszcze w tym roku chce zadebiutować na rynku NewConnect. – Bierzemy także pod uwagę przeprowadzenie emisji akcji przed debiutem. Wkrótce powinniśmy móc podać więcej szczegółów – komentuje Tomasz Mazur.

Karta Wedding Designer Prologue:

Wedding Designer Prologue na Steam (steampowered.com)

O spółce Forestlight Games:

Forestlight Games to producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay. Ma na swoim koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, nominowanej do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Pracuje w tej chwili nad kilkoma tytułami, m.in. Wedding Designer, Lost Viking Kingdom of Women, Rollercoaster Mechanic, których premiery planowane są w tym roku. W dalszej kolejności planowane są m. in. The Pope: Power & Sin, Lifeguard Simulator i Camper Flipper, ale spółka pracuje także nad paroma innymi projektami, nie tylko na platformę PC.

Funkcję CEO spółki pełni Tomasz Mazur, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. Zaczynał jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia od założenia spółki Mirage Software, jednego z pierwszych studiów deweloperskich w Polsce.

Forestlight Games chce zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 roku.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości