Totalizator Sportowy oraz Fundacja Indie Games Polska kontynuują współpracę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 maj 2021, 13:09

Totalizator Sportowy oraz Fundacja Indie Games Polska kontynuują współpracę

Totalizator Sportowy ponownie wesprze polską branżę gier. Spółka została partnerem audycji „Polska w grze” oraz formatów audiowizualnych szykowanych przez redakcję PolskiGamedev.pl, w których udzielać się będą utytułowani twórcy, prawnicy, analitycy giełdowi oraz publicyści.

Współpraca Totalizatora Sportowego i Fundacji Indie Games Polska ma między innymi pomóc w promocji sektora gier wideo jako przyszłościowego miejsca pracy oraz zbudować pomost między producentami gier a światem nauki.

W realizacji tego drugiego celu ma służyć również druga edycja współorganizowanego przez Totalizator Sportowy game jamu. Pierwsza edycja odbyła się wiosną 2020 roku i zachęcała do zapoznania się z tajnikami tworzenia gier. Udział wzięli niej amatorzy i profesjonaliści, a wydarzenie, nad którym honorowy patronat objęły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbiło się szerokim echem w mediach, wśród influencerów oraz uczestników, których było ponad 1000.

- Staramy się wspierać polską branżę gier na wiele sposobów - mówi Jakub Wójcik z Indie Games Polska. - Jednym z nich jest serwis informacyjny PolskiGamedev.pl, który w ciągu 2 lat stał się jednym z najważniejszych mediów poświęconych branży twórców gier wideo. Na przełomie roku ukazało się jednorazowe wydanie specjalnego magazynu poświęconego branży. Dodatkowo od roku powstaje podcast “Polska w grze”, w którym gośćmi są przedstawiciele branży, prawnicy, analitycy biznesowi.

W ramach współpracy z Totalizatorem działalność serwisu zostanie rozszerzona o nowe formaty audio, pojawi się również format wideo. Więcej informacji na ten temat pojawi się w późniejszym czasie.

Dla Totalizatora Sportowego współpraca przy projektach gamingowych nie jest niczym nowym. W poprzednich latach Totalizator był partnerem Kongresu „Sektor gier: nauka + edukacja + przemysł”, który odbył się podczas Game Industry Conference, a także współorganizatorem konkursu na mobilną grę losową i pierwszej edycji jamu #ZostanWDomuRobGry. Jego eksperci dzielili się także swoją wiedzą na łamach portalu PolskiGamedev.pl i na platformie edukacyjnej Indie Booster.

O Indie Games Polska:

Indie Games Polska to fundacja działająca non profit, stawiająca sobie za cel wspieranie polskich twórców gier, występowanie jako ambasador i promotor polskiej branży na całym świecie, a także kreowanie świadomości społecznej dotyczącej roli gier wideo jako nowoczesnego medium oraz znacznej części współczesnej kultury.

O spółce Totalizatorze Sportowym:

Totalizator Sportowy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek, działająca nieprzerwanie od 65 lat. Jest właścicielem marki LOTTO i posiada jedną z największych sieci sprzedaży naziemnej w kraju (ponad 18 tys. punktów), udostępniając również swoje gry i loterie online. Prowadzi także jedyne legalne kasyno internetowe w Polsce oraz sieć salonów gier na automatach poza kasynami gry. Totalizator Sportowy jest dziś nowoczesną spółką technologiczną, która nieustannie się rozwija i poszukuje nowych innowacyjnych rozwiązań. Jej działania pozwalają wyprzedzać potrzeby rynku i wpływać na rozwój polskiej gospodarki. Odpowiedzialną sprzedaż produktów gamingowych oraz przestrzeganie najwyższych standardów bezpieczeństwa potwierdza certyfikat Responsible Gaming przyznany po raz trzeci przez międzynarodową organizację European Lotteries. Totalizator Sportowy to także jeden z filarów finansowania polskiego sportu i kultury. Od 1994 roku z tytułu dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych przekazaliśmy ponad 16,6 mld zł na sport i kulturę narodową.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości