VII edycja GPW Innovation Day | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 maj 2021, 09:45

VII edycja GPW Innovation Day

Już za miesiąc odbędzie się trzydniowa konferencja #GPWInnovationDay. Podczas VII edycji zaprezentuje się kilkadziesiąt spółek z najbardziej interesujących inwestorów branż, takich jak: gaming, deep-tech, e-commerce, biotechnologia

W dniach od 22 do 24 czerwca inwestorzy giełdowi będą mieli okazję nie tylko zaktualizować swoją wiedzę na temat bieżących wydarzeń w kilkunastu firmach już notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), ale i zapoznać się z kilkoma nowymi spółkami, które dopiero planują debiut na Głównym Rynku GPW lub NewConnect.

Spośród spółek już notowanych swój udział potwierdziły m.in.: Biomed Lublin, CD Projekt, Celon Pharma, Comp, Comperia, Creepy Jar, Dadelo, Data Walk, Huuuge Games, Mabion, OncoArendi Therapeutics, Oponeo.pl, PlayWay, Pure Biologics, Ryvu Therapeutics, Selvita, Ten Square Games, VIGO System, XTPL. Obecne będą także podmioty dopiero wybierające się na giełdę: Auxilius Pharma, Creotech Instruments, Games Incubator, PolTREG czy QNA Technology.

Organizatorami VII edycji konferencji #GPWInnovationDay są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), cc group oraz IPOPEMA Securities. Konferencja odbędzie się w formule online.

– Inwestorzy giełdowi często szukają perspektywicznych i dynamicznie rozwijających się spółek, dzięki którym inwestycja w zakup ich akcji przyniesie satysfakcjonującą stopę zwrotu. Na polskim rynku kapitałowym pojawia się coraz więcej spółek o globalnym potencjale, które spełniają te oczekiwania, a przy tym działają w szybko rozwijających się branżach związanych z nowymi technologiami. Obecność takich spółek na parkiecie to dowód na to, że giełda w zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym jest nadal atrakcyjnym miejscem pozyskiwania kapitału, w tym przede wszystkim przez przedsiębiorstwa z branż innowacyjnych. Celem GPW jest promowanie takich spółek wśród szerokiego grona inwestorów, dlatego też po raz siódmy organizujemy GPW Innovation Day. Konferencja ta już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń inwestorskich na naszym parkiecie. Rosnąca, co edycję, liczba zarejestrowanych uczestników, zarówno po stronie emitentów, jak i inwestorów, potwierdza słuszność naszej inicjatywy – mówi Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.

– Już po raz trzeci jako cc group mamy przyjemność być współorganizatorem #GPWInnovationDay, w tym po raz drugi zapraszamy zarówno spółki notowane, jak i dopiero wybierające się na giełdę. To pozwala poszerzyć grono inwestorów uczestniczących w konferencji o takich, którzy inwestują również na rynku prywatnym. Z kolei samym spółkom, oraz nam, doradzającym w procesach pozyskiwania kapitału, pozwala lepiej przygotować się do tego procesu – mówi Adam Kalkusiński, prezes cc group, firmy działającej w obszarze relacji inwestorskich, doradztwa transakcyjnego oraz realizacji kompleksowych projektów doradczych na rzecz spółek publicznych.

– W najbliższej edycji wydarzenia chcielibyśmy zwrócić uwagę Inwestorów na stale powiększające się grono spółek, których aktywność wpisuje się w szeroko pojętą definicję innowacyjności, a które działają w różnych branżach, Dlatego w edycji czerwcowej ponownie zamierzamy poszerzyć grupę prezentujących się spółek o przedstawicieli deep-tech czy fin-tech, a także tych działających w obszarze bardziej “tradycyjnej” ekonomii, ale wyróżniających się innowacyjnym modelem biznesowym lub oferujących swoim klientom przełomowe produkty i usługi. Już teraz zapraszamy Inwestorów do zapisania sobie w kalendarzach tego eventu oraz do licznego i aktywnego uczestnictwa w VII edycji #GPWInnovationDay – dodaje Adam Kalkusiński.

Kolejny raz IPOPEMA Securities ma przyjemność współorganizować #GPWInnovationDay i oferować inwestorom możliwość wirtualnego spotkania z wieloma innowacyjnymi spółkami. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu – mówi Beata Szparaga-Waśniewska, wicedyrektor Działu Analiz IPOPEMA Securities.

Więcej szczegółowych informacji o planie spotkań oraz uczestnikach już wkrótce.

Pierwsza konferencja #GPWInnovationDay odbyła się w 2018 r., przyciągając ponad setkę obserwatorów. W poprzednich edycjach konferencji uczestniczyło łącznie ponad 1.000 inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, przedstawicieli mediów oraz blogerów finansowych. #GPWInnovationDay to okazja do zaprezentowania się szerokiemu gronu dla spółek z branż o innowacyjnym potencjale oraz podmiotom, które planują debiut giełdowy.

O Grupie Kapitałowej GPW:

Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Więcej informacji na www.gpw.pl

Źródło: Spółka, #GPW

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości