Grupa Tower Investments wypracowała 1,4 mln zysku z działalności operacyjnej w Q1 2021 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2021, 08:54

Grupa Tower Investments wypracowała 1,4 mln zysku z działalności operacyjnej w Q1 2021 roku

Ponad 16,8 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wypracowały w pierwszym kwartale br. spółki z Grupy Kapitałowej Tower Investments, co stanowi ponad 18-krotny wzrost wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. W raportowanym okresie zysk z działalności operacyjnej wyniósł 1,4 mln zł. Na dodatnie przepływy z działalności operacyjnej przełożyło się m.in. zakończenie i sprzedaż inwestycji zlokalizowanej w Warszawie przy ul. Myśliborskiej.

- Mimo szeregu niedogodności wynikających z wygasającej, ale wciąż obecnej pandemii, działalność operacyjna wraca powoli do normalnego trybu, co znajduje odzwierciedlenie w wynikach Grupy Tower Investments. W okresie od stycznia do marca br. skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wyniosły 16,8 mln zł, czyli nieznacznie mniej niż w całym roku obrachunkowym 2020. Zysk z działalności operacyjnej stanowi 1,4 mln zł na co wpływ miała sprzedaż inwestycji przy ul. Myśliborskiej w Warszawie. Głównym przedmiotem naszej działalności jest świadczenie usług deweloperskich dla polskich i zagranicznych podmiotów z różnych branż, ze szczególnym uwzględnieniem sieci handlowo-usługowych – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Tower Investments SA.

Zmiany rynkowe i pandemia COVID 19 spowodowały, że spółka zidentyfikowała dwa nowe obszary, w których zdecydowała się budować swoje kompetencje – produkcji wyrobów cukierniczych realizowanych przez Manufakturę Gessler S.A. oraz dostawy wysokiej jakości produktów spożywczych poprzez delikatesy internetowe Deli2.pl.

Główny obszar działalności spółki koncentruje się na rynku nieruchomości. Oferta obejmuje kompleksową obsługę procesu inwestycyjnego - od znalezienia atrakcyjnej lokalizacji, na której może zostać wybudowany lokal handlowy lub usługowy, aż do uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i kreowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z wymaganiami inwestorów. Doświadczenie w nadzorowaniu procesów administracyjnych pozwala na optymalny przebieg etapu planowania i pozyskania pozwoleń na budowę.

Do końca 2022 roku Tower Investments planuje realizację co najmniej 30 projektów inwestycyjnych obejmujących markety spożywcze, obiekty usługowe, parki handlowe i projekty mieszkaniowe.

- W zakresie głównej działalności cele Tower Investments nakierowane są na możliwie szybką realizację rozpoczętych inwestycji i pozyskanie nowych kontraktów z sieciami handlowymi i deweloperami mieszkaniowymi. Zdajemy sobie sprawę, że nowe obszary aktywności spółek z Grupy, czyli e-commerce oraz produkcja spożywcza wymagają wytężonej pracy w celu osiągnięcia odpowiedniej pozycji rynkowej, wzrostu przychodów i w efekcie rentowności, co zamierzamy konsekwentnie budować – podsumowuje Bartosz Kazimierczuk.

O spółce Tower Investments:

Tower Investments działa w branży deweloperskiej od 2005 roku. Od grudnia 2017 spółka notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym obszarem działalności firmy są usługi deweloperskie dla sieci handlowo-usługowych. Tower Investments specjalizuje się w kompleksowej obsłudze największych sieci handlowych: od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez zakup nieruchomości i uzyskania niezbędnych zezwoleń administracyjnych, aż po realizację obiektu „pod klucz”. Klientami spółki są renomowane sieci handlowe, m.in.: Netto, Biedronka, Intermarche, koncerny paliwowe Shell czy BP. W portfelu dewelopera znajduje się szereg nieruchomości w całej Polsce oraz udziały w spółkach z różnych branż. Tower Investments, w ramach swojej podstawowej działalności, realizuje także parki handlowe SHOPIN oraz atrakcyjne wielofunkcyjne obiekty mieszkaniowo-usługowe. Poza podstawową działalnością, od września 2020 roku, Tower Investments w ramach spółek z Grupy Kapitałowej, koncentruje się także na prowadzeniu e-delikatesów, poprzez Deli2 S.A. oraz tradycyjnej produkcji i handlu spożywczego, za które odpowiada Manufaktura Gessler S.A.

Źródło: Spółka, #TOW

Zobacz także: Tower Investments SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości