Prison Simulator: Prologue w TOP3 spośród prologów do gier z Grupy PlayWay | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 maj 2021, 11:50

Prison Simulator: Prologue w TOP3 spośród prologów do gier z Grupy PlayWay

Dostępny od 20 maja Prison Simulator: Prologue od Baked Games – producenta i wydawcy gier mobilnych i PC, cieszy się dobrym przyjęciem i rosnącym zainteresowaniem wśród graczy. Projekt Studia, w zaledwie 5 dni od premiery, pobrało 120 tys. użytkowników Steam. Tym samym Prison Simulator: Prologue znalazł się w zestawieniu TOP3 spośród prologów do gier z Grupy PlayWay. Premiera pełnej wersji symulatora strażnika więziennego planowana jest na PC w Q3 br. Na przełomie Q2/Q3 br. Baked Games planuje debiut na rynku NewConnect.

- Liczba pobrań prologu naszej autorskiej produkcji Prison Simulator wynosi już 120 tys. pobrań. Cieszymy się, że projekt został tak dobrze przyjęty w środowisku graczy w zaledwie 5 dni od premiery na Steam, która miała miejsce 20 maja. Jednocześnie prolog zdobywa ponad 90 proc. pozytywnych opinii, co jest dla nas satysfakcjonującą informacją. Pokładamy duże nadzieje w tym projekcie – mówi Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.  –  Prolog udostępniliśmy fanom gier akcji aż w siedmiu językach: polskim, angielskim, chińskim, tureckim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim. Liczymy, że zainteresowanie grą nadal będzie kształtować się tak dynamicznie i tytuł odniesie sukces w środowisku międzynarodowym. W pełnej wersji gry szykujemy wiele niespodzianek dla graczy, m.in. nowe funkcjonalności. Więcej szczegółów podamy już niebawem – dodaje.

W Prison Simulator gracz wcieli się w rolę strażnika fikcyjnego więzienia w stanie Nebraska w USA i będzie pilnować porządku w obiekcie, biorąc udział w wielu zadaniach, które wystawią go na próbę moralną.

Baked Games przy realizacji tytułu współpracuje z doświadczonymi pracownikami aresztów karnych ze Stanów Zjednoczonych, poprzez co spółka chce jak najdokładniej oddać realia więziennego środowiska.

Premiera pełnej wersji gry planowana jest na PC w Q3 br. Tytuł w kolejnym etapie zostanie dostosowany do wymagań konsoli Sony i Microsoft oraz platform VR.

Współwydawcą tytułu jest PlayWay, jednocześnie większościowy udziałowiec spółki.

Baked Games aktualnie koncentruje się na przygotowaniach do debiutu na rynku NewConnect. – Jesteśmy na ostatniej prostej przed dołączeniem do grona spółek publicznych. Aktualnie czekamy na zatwierdzenie naszego Dokumentu Informacyjnego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie – komentuje prezes zarządu Baked Games.

Karta Steam: Prison Simulator: Prologue na Steam (steampowered.com)

O spółce Baked Games:

Baked Games S.A. to obecne na rynku od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Strategią studia jest produkcja 1 nisko lub średnio budżetowego projektu rocznie. Flagową produkcją studia jest Prison Simulator. Premiera gry planowana jest w Q3 2021 roku. Dalszy rozwój spółki oparty jest na produkcji gier o zróżnicowanej tematyce. W celu dywersyfikacji działalności Studio planuje prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd Spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier. Baked Games współpracuje z grupą PlayWay.

W 2021 r. Baked Games S.A. chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości