Forestlight Games planuje IPO przed debiutem na rynku NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 maj 2021, 10:07

Forestlight Games planuje IPO przed debiutem na rynku NewConnect

Forestlight Games S.A. – warszawski producent i wydawca gier na PC i konsole, chce dołączyć do grona firm notowanych na NewConnect w Q3 br. Debiut na giełdzie spółka planuje poprzedzić publiczną emisją akcji przy współpracy z Prosper Capital Dom Maklerski. 8 czerwca WZA podejmie decyzje w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji nowych akcji. Do końca 2021 roku Studio zamierza wydać kilka autorskich gier na PC.

- Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju Forestlight Games, a otoczenie rynkowe sprzyja rozwojowi naszego biznesu. Obserwujemy rosnące zainteresowanie grami wideo. Pozwala to pozytywnie myśleć o dalszym rozwoju Studia i wzmacnianiu wartości wśród akcjonariuszy naszej firmy. Dołączenie do grona spółek publicznych z pewnością nam w tym pomoże, z debiutem celujemy w Q3 tego roku. Wcześniej planujemy emisję nowych akcji, przy współpracy z Prosper Capital Dom Maklerski. Decyzję podejmą nasi Akcjonariusze. – informuje Tomasz Mazur prezes zarządu Forestlight Games S.A.  

Pod nazwą Forestlight Games Studio działa od 2019 r. Doświadczenie zespołu jest o wiele dłuższe. Tomasz Mazur, pełniący funkcję prezesa zarządu, zaczynał od założenia spółki Mirage Media, która po połączeniu z IPS Computer Group została przekształcona w Cenegę. Po latach Tomasz Mazur powrócił do produkcji gier zakładając Forestlight Games. Studio jest wydawcą gry Electro Ride: The Neon Racing, która była nominowana do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Jednym z akcjonariuszy Forestlight Games jest spółka PlayWay, wiodący producent i wydawca gier komputerowych w Polsce.

Aktualnie zespoły Forestlight Games pracują nad kilkoma autorskimi projektami jednocześnie. Jeszcze w 2021 r. spółka planuje wydać pierwsze autorskie gry - Rollercoaster Mechanic, Lost Viking: Kingdom of Women oraz Wedding Designer, a także mniejsze projekty dla technologii VR. Prolog Wedding Designer udostępniony został na platformie Steam pod koniec maja br. W zaprezentowanej odsłonie tego projektu użytkownicy mają możliwość przejścia przez jedną dużą misję, polegającą na organizacji imprezy na starej, zrujnowanej farmie.

Najbardziej oczekiwaną przez graczy premierą będzie The Pope: Power & Sin. To gra inspirowana życiem Rodrigo de Borja, który pełnił funkcję papieża na przełomie XV i XVI w., jako Alexander VI. Tytuł pozwoli wcielić się w rolę Papieża, walczyć o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę administracyjnych struktur kościelnych. Gra inspirowana jest również serialem Rodzina Borgiów.

- Strategia firmy zakłada nasz dynamiczny rozwój, który z pewnością będzie wiązał się z większymi nakładami produkcyjnymi i marketingowymi dlatego też bierzemy pod uwagę pozyskanie kapitału od inwestorów. Jednocześnie liczymy na to, że środki z IPO pozwoliłyby nam rozpocząć prace nad nowymi, jeszcze nie zapowiedzianymi tytułami, które chcemy, aby były dostępne także w wersji dla kilku graczy – mówi Tomasz Mazur.

Wishlisty wszystkich gier z portfolio produkcyjnego Forestlight Games obecnie liczą 130 000 zapisów.

Docelowo Forestlight Games ma w planach przystosowanie własnych projektów na konsole nowej generacji, platformy VR, a także urządzenia mobilne. Ostatnie jest możliwe dzięki spółce zależnej Pixel Trapps, która aktualnie pracuje nad kilkoma produkcjami mobilnymi. Jednocześnie warszawskie Studio wraz z notowaną na NewConnect firmą Arts Alliance rozwija Aurora Studio – spółkę specjalizującą się w produkcji gier z gatunku Indie Premium. Zarówno Forestlight Games, jak i Arts Alliance będą także pełniły rolę współwydawcy gry z gatunku survial HARM. Premiera w wersji Early Access zaplanowana jest na 2022 r.

O spółce Forestlight Games:

Forestlight Games to producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay. Studio wydało grę Electro Ride: The Neon Racing, która była nominowana do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Spółka pracuje obecnie nad kilkoma tytułami, m.in. Wedding Designer, The Pope: Power & Sin, Rollercoaster Mechanic, Lost Viking: Kingdom of Women, Lifeguard Simulator, Camper Flipper, których premiery planowane są w 2021 lub 2022 r.

Funkcję CEO spółki pełni Tomasz Mazur, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. Zaczynał jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia od założenia spółki Mirage Software, jednego z pierwszych studiów deweloperskich w Polsce.

Forestlight Games chce zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 roku.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości