Asbis finalizuje prace nad pierwszym na świecie laptopem z wbudowanym panelem dotykowym w technologii TouchOnKeys | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
01 cze 2021, 11:37

Asbis finalizuje prace nad pierwszym na świecie laptopem z wbudowanym panelem dotykowym w technologii TouchOnKeys

Marka Prestigio, której właścicielem jest ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, wspólnie z firmą Clevetura finalizuje prace nad pierwszym na świecie laptopem z wbudowanym panelem dotykowym w technologii TouchOnKeys™. To pierwszy na świecie laptop z ogromnym touchpadem wbudowanym bezpośrednio w klawisze.

Intensywne prace nad tym laptopem trwały od roku. Specjalnie dla tego modelu firma Clevetura opracowała unikalny moduł drugiej generacji klawiatury TouchOnKeys™ z ulepszoną funkcjonalnością dotykową. W celu ochrony tej technologii złożono ponad 10 wniosków patentowych. Laptop do sprzedaży trafi we wrześniu 2021 roku.

Nowy, potężny 14-calowy laptop z procesorem Intel to urządzenie klasy premium dla tych, którzy starają się nadążać za trendami i wymagają najnowszych technologii. Można go używać do pracy, nauki lub rozrywki. Najważniejsze jest jednak to, że praca na tym laptopie to wyjątkowe doświadczenie. Sercem notebooka jest technologia TouchOnKeys™, która uzupełnia klawiaturę o funkcjonalność touchpada. W ten sposób panel dotykowy nie zajmuje już oddzielnej przestrzeni, ponieważ jest nim prawie cała powierzchnia klawiatury.

„Ten projekt jest kontynuacją naszej wcześniejszej współpracy z Clevetura. Poprzednie projekty oparte na technologii TouchOnKeys™, takie jak klawiatury multimedialne Click&Touch i Click&Touch 2, zdobyły nagrody Red Dot Awards za najlepszy projekt w latach 2020 i 2021. Produkty te są już z powodzeniem wprowadzane na rynki w Europie i Japonii. Jesteśmy zadowoleni z naszej intensywnej współpracy i nie możemy się doczekać jej kontynuacji w przyszłości” – powiedział Ivan Malmyha, Szef Prestigio Consumer w ASBISc Enterprises Plc.

Praca na nowym laptopie staje się wygodniejsza ponieważ dzięki technologii inteligentnego rozpoznawania gestów wbudowany panel dotykowy klawiatury automatycznie przełącza się między trybem wprowadzania tekstu a trybem dotykowym. Jednocześnie klawisze mają mechanizm nożycowy z wygodnym skokiem 1,2 mm, czyli naciśnięcie jest jak na zwykłej klawiaturze.

Za pomocą panelu dotykowego na klawiaturze można przesuwać kursor i obiekty na ekranie, przewijać strony, zmieniać ich rozmiary, sterować głośnością i jasnością monitora. Regulowane podświetlenie klawiszy pomaga dostosować się do każdych warunków oświetleniowych.

„Korzystanie z laptopa TouchOnKeys™ jest bardziej efektywne niż w przypadku tradycyjnego laptopa, ponieważ nie ma potrzeby ciągłego przenoszenia dłoni do oddzielnego touchpada. Mniej rozpraszających manipulacji oznacza większą wydajność. Nie ma potrzeby dostosowywania się i zmiany przyzwyczajeń – gesty w TouchOnKeys™ są takie same, jak na touchpadzie. Jestem pewien, że użytkownik bardzo doceni pierwszy na świecie laptop bez oddzielnego touchpada, który nie jest już potrzebny” – powiedział Mike Krupenkov, Dyrektor Generalny Clevetura.

O spółce ASBIS:

ASBISc Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej (IT) na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA): Europie Środkowo-Wschodniej, republikach nadbałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, łączącym szeroki zasięg geograficzny działalności z szerokim portfolio produktów dystrybuowanych w modelu "one-stop-shop".

ASBIS Enterprises Plc ma siedzibę na Cyprze i specjalizuje się w dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego, rozwiązań mobilnych, komponentów IT i peryferiów, a także szerokiej gamy produktów informatycznych i urządzeń cyfrowych. Spółka założona została w roku 1990, prowadzi obecnie sprzedaż w 56 krajach świata.

Grupa dystrybuuje produkty wielu producentów oraz jest producentem marek: Prestigio (inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji), Canyon (power banki, produkty sieciowe i inne urządzenia peryferyjne) i Perenio („IoT”).

ASBIS posiada podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia ponad 1 800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2020 roku Grupa zanotowała rekordową sprzedaż, która wyniosła blisko 2,4 mld USD.

Od października 2007 roku Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie pod symbolem ASB (ASBIS).

O marce Prestigio:

Prestigio to międzynarodowa marka, która od 20 lat oferuje szeroką gamę elektroniki użytkowej dla domu, edukacji i biznesu. Prestigio działa w 30 krajach na całym świecie, do tej pory sprzedała ponad 25 milionów urządzeń.

Produkty marki to inteligentne urządzenia i akcesoria, innowacyjne rozwiązania dla biznesu i edukacji. Prestigio wprowadziło pierwszą na świecie interaktywną klawiaturę z touchpadem na klawiszach, a także inteligentne głośniki, przenośne systemy akustyczne, ukryte ładowarki bezprzewodowe, power banki na bazie grafenu, a to dopiero początek. Slogan firmy dotyczący wprowadzania nowych produktów brzmi „The art of hi-tech”, ponieważ szczególny nacisk kładzie się na innowacje, wysokiej jakości materiały i nowoczesną technologię.

Prestigio ma biura w 15 krajach w różnych regionach, w tym we WNP, Ukrainie, Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce.

Marka Prestigio jest własnością ASBISc Enterprises Plc., jednego z wiodących dystrybutorów produktów IT i elektroniki użytkowej na rynkach EMEA. Posiada zaplecze produkcyjne, projektowe i techniczne w Europie, Chinach i na Białorusi.

O firmie projektowej Clevetura:

Clevetura LLC to dom projektowy z siedzibą w Mińsku na Białorusi i biurem w Shenzhen w Chinach. Firma Clevetura powstała w 2017 roku i rozwija technologię o nazwie TouchOnKeysTM.

TouchOnKeysTM dodaje warstwę dotykową do tradycyjnej klawiatury. Umożliwia użytkownikowi sterowanie kursorem, klikanie, przewijanie, powiększanie i wykonywanie innych gestów bezpośrednio na powierzchni klawiatury, tak jak na touchpadzie. Klucze są dobrze naciskane i zapewniają dobre wyczucie dzięki niezawodnej mechanice nożyc. Wreszcie, użytkownicy nie muszą naciskać żadnych klawiszy, aby przełączać się między trybem pisania a trybem dotykowym, działa to automatycznie i płynnie. W ten sposób TouchOnKeysTM zamienia klawiaturę w uniwersalne urządzenie wejściowe. TouchOnKeysTM to idealne rozwiązanie dla laptopa lub komputera stacjonarnego, tabletów, komputerów Mac, iPada, smart TV. TouchOnKeysTM zastępuje tradycyjny panel dotykowy.

Źródło: Spółka, #ASB

Zobacz także: ASBISc Enterprises PLC - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości