Już w tym tygodniu rozpoczyna się online XII edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 cze 2021, 12:28

Już w tym tygodniu rozpoczyna się online XII edycja Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG

8 czerwca br. startuje XII Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG, który w tym roku, odbędzie się w wersji online. e-KRI składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 08- 09.06.2021), oraz cyklu 5 webinariów (10–24.06.2021). Spotkania skoncentrowane będą na zagadnieniach istotnych z punktu widzenia działów relacji Inwestorskich spółek giełdowych.

Pierwszego dnia Kongresu (08.06.2021) odbędą się aż 4 bloki tematyczne. W otwierającej debacie zaproszeni prelegenci omówią temat e-Votingu, czyli nowej rzeczywistości Walnych Zgromadzeń. Następnie poruszony zostanie temat raportowania ESEF, dotychczasowych doświadczeń związanych z tą formą sprawozdawczości oraz wskazówek na kolejne lata. Kolejny temat dotyczył będzie bezpiecznych technologii w komunikacji spółek giełdowych. Na zakończenie eksperci opowiedzą o wdrażaniu DPSN2021.

Drugi dzień e-KRI również składał się będzie z czterech dyskusji. W pierwszej będzie mowa o praktycznych aspektach raportowania ESG. Druga debata dotyczyć będzie kalkulacji zgodności działalności zrównoważonej spółki z Taksonomią. W przedostatniej sesji poruszona zostanie tematyka RODO w spółce giełdowej, a debata kończąca drugi dzień e-KRI przybliży uczestnikom opracowany przez GPW przewodnik ESG.

W ramach e-KRI dla uczestników przewidziany został również cykl 5 webinariów:

  • Cykl webinariów e-KRI: Jak wyliczyć zgodność z Taksonomią działalności zrównoważonej za rok 2021 (10.06.2021)
  • Cykl webinariów e-KRI: Raportowanie ESEF - dotychczasowe doświadczenia i wskazówki na lata kolejne (15.06.2021)
  • Cykl webinariów e-KRI: RODO w spółce giełdowej (17.06.2021)
  • Cykl webinariów e-KRI: Bezpieczne technologie w komunikacji spółek giełdowych (22.06.2021)
  • Cykl webinariów e-KRI: Praktyczne aspekty raportowania ESG (24.06.2021) 

- Działy relacji inwestorskich po „chudych latach” mają szansę na nowo się odrodzić. Z jednej strony obserwujemy wzrost zainteresowania inwestorów warszawskim parkietem, dodatkowo pobudzany niską stopą procentową. Z drugiej strony wkraczamy w nowy obszar raportowania danych zrównoważonego rozwoju, który zadecyduje w ciągu kilku lat o tym, czy spółki są atrakcyjne dla inwestorów, klientów, a nawet czy mają dostęp do finansowania bankowego. O tych wszystkich tematach będziemy rozmawiać z przedstawicielami relacji inwestorskich w ramach 7 spotkań online, które odbędą się w czerwcu – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: Giełda Papierów Wartościowych i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych jako Partnerzy Instytucjonalni, APN Promise jako Partner Technologiczny, Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy, Comarch, KGHM Polska Miedź oraz Deloitte jako Partnerzy. 

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

Źródło: Spółka, #SEG

Ostatnie wiadomości