Movie Games obecne na E3. Polska spółka pokaże swoje gry w segmencie prowadzonym przez światową legendę branży | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 cze 2021, 12:01

Movie Games obecne na E3. Polska spółka pokaże swoje gry w segmencie prowadzonym przez światową legendę branży

Notowany na NewConnect producent i wydawca gier wideo Movie Games SA dołączy do grona największych firm branży, mających możliwość prezentowania swoich tytułów na targach E3. Spółka pokaże zwiastuny nadchodzących gier z rodziny Movie Games, a także podzieli się informacjami o nowym projekcie.

- E3 to impreza utożsamiana z pierwszoligowymi graczami branży gier i wyznaczająca branży rytm na cały rok, cieszymy się więc, będąc jej częścią. W produkcji naszego materiału uczestniczył David Jaffe, były dyrektor kreatywny Sony Computer Entertainment America, obecnie kreatywny konsultant i kandydat na członka Rady Nadzorczej Movie Games - mówi Mateusz Wcześniak, założyciel i CEO Movie Games.

E3 (Electronic Entertainment Expo) to coroczna impreza organizowana w Los Angeles od 1995 r., uznawana za jedno z najważniejszych wydarzeń branży gier. Movie Games pokaże trzy tytuły ze swojego portfolio. Wśród prezentowanych gier będą tytuły z notowanej spółki rodziny Movie Games DRAGO entertainment, a także Pixel Crow, będącej w procesie połączenia z Pixel Crow Games SA.

W minionych latach w ramach targów prezentowane były największe polskie tytuły: Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077 czy Dying Light. W roku 2020 wydarzenie zostało anulowane ze względu na pandemię COVID-19, zaś obecnie powraca w formie cyfrowej.

- Obecność Movie Games na E3 to największe działanie marketingowe podjęte w historii Spółki. Pokaz Movie Games będzie miał miejsce w kulminacyjnym segmencie targów, tuż po konferencji Microsoftu - mówi Piotr Gnyp, Chief Marketing Officer Movie Games.

Future Games Show rozpocznie się o godzinie 1:00 w nocy z 13. na 14. czerwca. Targi E3 potrwają od 12 do 15 czerwca. Po premierze na E3 rozszerzone wersje zwiastunów zostaną pokazane w mediach społecznościowych oraz kanałach komunikacji Movie Games z graczami.

O spółce Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości