GPW zatwierdziła Dokument Informacyjny Live Motion Games i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji spółki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 cze 2021, 08:57

GPW zatwierdziła Dokument Informacyjny Live Motion Games i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji spółki

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Live Motion Games S.A. i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji spółki do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. W dniu debiutu do obrotu trafi łącznie 1 456 500 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i C o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W procesie wprowadzenia akcji firmy do obrotu na NewConnect Studio wspiera Blue Oak Advisory Sp. z o.o.

- Czekamy na wyznaczenie przez Giełdę pierwszego dnia notowań akcji naszej spółki. Są duże szanse, że debiut na NewConnect nastąpi w czerwcu. Obecność na rynku publicznym z pewnością pozwoli nam na dotarcie do szerokiego grona nowych inwestorów oraz wzmocni wizerunek naszej spółki w oczach potencjalnych partnerów biznesowych – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games S.A.

Z przeprowadzonej w marcu br. Publicznej Oferty Akcji, Live Motion Games S.A. pozyskała od inwestorów ponad 4 mln PLN. Środki te Studio przeznacza na produkcję i marketing nowych gier, w tym Builders of China, Supermarket Manager, Builder Simulator i Chernobyl Liquidators.

Builder Simulator to jedna z propozycji od Live Motion Games, która trafi na rynek jeszcze w tym roku. Tytuł pozwolono graczom cieszyć się budową domów i sklepów. Wishlista tytułu wynosi obecnie ponad 130 000 zapisów.

Chernobyl Liquidators to rozgrywka z gatunku survival-symulator, której akcja toczy się w czasach katastrofy w Czarnobylu. Gracz wcieli się w rolę członka specjalnego zespołu cywilów i wojskowych. Jego zadaniem będzie walka o życie poszkodowanych oraz próba powstrzymania śmiercionośnego promieniowania. – To produkcja, z którą wiążemy duże nadzieje. Niedawno zakończyliśmy playtesty gry. Rozgrywka została bardzo dobrze oceniona przez ponad 85% odbiorców, co jest dla nas potwierdzeniem, że trafiliśmy w gusta graczy – mówi Michał Kaczmarek.

Flagowym projektem Studia jest Train Station Renovation, w którym głównym zadaniem gracza jest renowacja i odbudowa opuszczonych stacji kolejowych. W pierwszej dobie od premiery na Steam, w trybie early access, grę nabyło przeszło 20 tys. odbiorców. Obecnie Studio pracuje nad DLC do projektu, pod nazwą Train Station Renovation Germany. Sprzedaż gry wynosi obecnie ponad 65 000 kopii.

W Q1 br. Live Motion Games S.A. wypracowała 0,27 mln zł zysku netto.

O spółce Live Motion Games:

Live Motion Games S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie Spółka pracuje nad około 20 grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Do końca 2021 roku LMG planuje wydać 5 nowych gier. Spółka powstała w 2017 roku. Jej wiodącym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay.

Strategia spółki zakłada tworzenie i sprzedaż tytułów na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości