15.06 Cykl webinariów e-KRI „Raportowanie ESEF - dotychczasowe doświadczenia i wskazówki na lata kolejne” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 cze 2021, 13:58

15.06 Cykl webinariów e-KRI „Raportowanie ESEF - dotychczasowe doświadczenia i wskazówki na lata kolejne”

15 czerwca br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KRI dotyczące raportowania ESEF. Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

  • Obecny stan prawny dotyczący ESEF (Podstawa prawna dobrowolnego przesunięcia regulacji o rok; Co ze zmianami w UoR oraz innych ustawach?; Są szanse na ponowne przesunięcie regulacji ESEF?)
  • Napotkane wyzwania w raportowaniu za rok 2020 (Napotkane trudności Emitentów podczas dotychczasowego raportowania w ESEF?; Tworzenie raportów jednostkowych w ESEF; Najczęstsze błędy merytoryczne i techniczne; Pojawiające się problemy na bramce ESPI; Co z przesyłaniem raportów do KRS zgodnych z ESEF?)
  • Rola Audytora przy raportowaniu ESEF (Badanie zgodności z wymogami ESEF a wybór firmy audytorskiej; Jak długo trwa i jakie procedury audytowe zawiera weryfikacja raportów ESEF?; Wpływ nowych wymogów na sprawozdanie z badania; Czy podejście do audytu raportów w ESEF jest ujednolicone?)
  • Co może nas spotkać w kolejnych latach w zakresie ESEF? (Jaką lekcję dało nam raportowanie 2020?; Co z raportami śródrocznymi- będą podlegać tagowaniu? Od kiedy tagujemy blokowo pozostałe elementy sprawozdania skonsolidowanego?; Jakie pojawią się zmiany w raportowaniu ESEF w kolejnych miesiącach?) 

- Podczas spotkania 15 czerwca poświęcimy 90 minut na rozmowę na temat Raportowanie ESEF - dotychczasowych doświadczeń i wskazówek na lata kolejne. Opowiemy o tym jak zmieniał się w ostatnich miesiącach i jaki jest obecny stan prawny dotyczący ESEF. Na podstawie naszych doświadczeń przedstawimy napotkane wyzwania w raportowaniu za rok 2020, w tym różne rodzaje błędów, które mogą pojawić się w przygotowywanych raportach ESEF, wnioski z procesu podpisywania raportów, problemy jakie były odnotowywane na bramce KNF przy wysyłce raportów. Przybliżymy narzędzia do raportowania w ESEF i walidatory. Opowiemy o roli audytora w raportowaniu, w tym jakie są obowiązujące procedury i jak zmieniła się czasochłonność dla prac związanych z weryfikacją raportowania. – mówi Adam Czechanowski, Partner Associate, Audit & Assurance, Deloitte.

- Regulacja ESEF od wielu miesięcy jest gorącym tematem w środowisku emitentów giełdowych, ponieważ istotnie wpływa na dotychczasowe procesy dotyczące raportowania okresowego, ponadto niejasne przepisy generują kolejne pytania i wątpliwości. Jesteśmy po pierwszym okresie raportowania więc mamy wiele do przekazania- zapraszamy na webinar, na którym poruszymy między innymi takie zagadnienia jak: najczęściej pojawiające się błędy i wątpliwości podczas przygotowania raportów, jak wybrać narzędzie do raportowania, czym jest walidator, jak składać podpisy pod raportami, jak wysyłać raporty do ESPI/eKRS czy jakie zmiany nas czekają w regulacji ESEF w nadchodzących miesiącach. Do zobaczenia! – mówi Paweł Krupa, Product Manager Systemy ERP, Comarch.

Wydarzenie skierowane jest do działów relacji Inwestorskich spółek giełdowych. Partnerami wydarzenia są Comarch oraz Deloitte, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. 

Źródło: Spółka, #SEG

Ostatnie wiadomości