15.06 Cykl webinariów e-KRI „Raportowanie ESEF - dotychczasowe doświadczenia i wskazówki na lata kolejne” | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 cze 2021, 13:58

15.06 Cykl webinariów e-KRI „Raportowanie ESEF - dotychczasowe doświadczenia i wskazówki na lata kolejne”

15 czerwca br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KRI dotyczące raportowania ESEF. Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia jak:

 • Obecny stan prawny dotyczący ESEF (Podstawa prawna dobrowolnego przesunięcia regulacji o rok; Co ze zmianami w UoR oraz innych ustawach?; Są szanse na ponowne przesunięcie regulacji ESEF?)
 • Napotkane wyzwania w raportowaniu za rok 2020 (Napotkane trudności Emitentów podczas dotychczasowego raportowania w ESEF?; Tworzenie raportów jednostkowych w ESEF; Najczęstsze błędy merytoryczne i techniczne; Pojawiające się problemy na bramce ESPI; Co z przesyłaniem raportów do KRS zgodnych z ESEF?)
 • Rola Audytora przy raportowaniu ESEF (Badanie zgodności z wymogami ESEF a wybór firmy audytorskiej; Jak długo trwa i jakie procedury audytowe zawiera weryfikacja raportów ESEF?; Wpływ nowych wymogów na sprawozdanie z badania; Czy podejście do audytu raportów w ESEF jest ujednolicone?)
 • Co może nas spotkać w kolejnych latach w zakresie ESEF? (Jaką lekcję dało nam raportowanie 2020?; Co z raportami śródrocznymi- będą podlegać tagowaniu? Od kiedy tagujemy blokowo pozostałe elementy sprawozdania skonsolidowanego?; Jakie pojawią się zmiany w raportowaniu ESEF w kolejnych miesiącach?) 

- Podczas spotkania 15 czerwca poświęcimy 90 minut na rozmowę na temat Raportowanie ESEF - dotychczasowych doświadczeń i wskazówek na lata kolejne. Opowiemy o tym jak zmieniał się w ostatnich miesiącach i jaki jest obecny stan prawny dotyczący ESEF. Na podstawie naszych doświadczeń przedstawimy napotkane wyzwania w raportowaniu za rok 2020, w tym różne rodzaje błędów, które mogą pojawić się w przygotowywanych raportach ESEF, wnioski z procesu podpisywania raportów, problemy jakie były odnotowywane na bramce KNF przy wysyłce raportów. Przybliżymy narzędzia do raportowania w ESEF i walidatory. Opowiemy o roli audytora w raportowaniu, w tym jakie są obowiązujące procedury i jak zmieniła się czasochłonność dla prac związanych z weryfikacją raportowania. – mówi Adam Czechanowski, Partner Associate, Audit & Assurance, Deloitte.

- Regulacja ESEF od wielu miesięcy jest gorącym tematem w środowisku emitentów giełdowych, ponieważ istotnie wpływa na dotychczasowe procesy dotyczące raportowania okresowego, ponadto niejasne przepisy generują kolejne pytania i wątpliwości. Jesteśmy po pierwszym okresie raportowania więc mamy wiele do przekazania- zapraszamy na webinar, na którym poruszymy między innymi takie zagadnienia jak: najczęściej pojawiające się błędy i wątpliwości podczas przygotowania raportów, jak wybrać narzędzie do raportowania, czym jest walidator, jak składać podpisy pod raportami, jak wysyłać raporty do ESPI/eKRS czy jakie zmiany nas czekają w regulacji ESEF w nadchodzących miesiącach. Do zobaczenia! – mówi Paweł Krupa, Product Manager Systemy ERP, Comarch.

Wydarzenie skierowane jest do działów relacji Inwestorskich spółek giełdowych. Partnerami wydarzenia są Comarch oraz Deloitte, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. 

Źródło: Spółka, #SEG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost