All in! Games podsumowuje targi E3 i zapowiada kolejne premiery | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 cze 2021, 14:52

All in! Games podsumowuje targi E3 i zapowiada kolejne premiery

All in! Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wydawca gier komputerowych, podczas największej z imprez branżowych - E3 2021 - zaprezentował zwiastun kolejnego tytułu ze swojego portfolio wydawniczego - Arboria w wersji na PC. Gra trafi do sprzedaży w pełnej wersji w sierpniu br. Uczestnicy wydarzenia mogli również zobaczyć najnowszy gameplay Chernobylite, której premiera odbędzie się 28 lipca br. Inny tytuł z portfolio wydawniczego All in! Games - Lumberhill - zadebiutował na platformie Steam 13 czerwca. Wszystkie najnowsze zwiastuny z zaprezentowanych gier są dostępne na kanale YouTube popularnego serwisu branżowego IGN.

– Lumberhill to najnowsza gra, którą wydaliśmy na platformę PC, stworzona przez zespół 2BIGo, przy wsparciu ARP Games. Mamy nadzieję, że w przyszłości zrealizujemy wspólnie kolejne ciekawe projekty. Tytuł spotkał się z dobrym przyjęciem. Sprzedaż po pierwszej dobie jest zbliżona do tej, którą odnotowało Tools Up!, więc z optymizmem patrzymy na kolejne prognozy. Stanowi to również pozytywną przesłankę w odniesieniu do planowanej premiery na Nintendo Switch – mówi Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games. - Na zapowiedzi, ogłoszone podczas prestiżowego wydarzenia E3, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć, pozytywnie zareagowała giełda, co znajduje odzwierciedlenie w dzisiejszym otwarciu kursu akcji spółki - dodaje.

Obok premiery Lumberhill na PC, spółka ogłosiła również plany premiery kolejnego tytułu, utrzymanego w klasycznej formie gier akcji typu rogulite, Arboria na PC, który trafi do sprzedaży w pełnej wersji w sierpniu br. Gracze i recenzenci mieli również okazję zapoznać się z najnowszym zwiastunem Chernobylite. Gra wyjdzie z wczesnego dostępu pod koniec lipca i dostępna będzie na platformie Steam, z kolei na Xbox One oraz PS4 w późniejszym terminie.

– Liczymy, że Arboria przyniesie graczom wiele pozytywnych wrażeń. Nad jej realizacją pracuje Dreamplant Studio, które zostało założone przez byłego pracownika One More Level. Duże nadzieje pokładamy również w Chernobylite od twórców The Farm 51, która wzbudza obecnie największe zainteresowanie wśród społeczności graczy. Dokładamy wszelkich starań, aby oddać w ich ręce wysokiej jakości, dopracowane projekty - mówi Piotr Żygadło - Podsumowując, kalendarz premier All in! Games w drugim półroczu zapowiada się naprawdę ciekawie – dodaje Piotr Żygadło.

Spółka rozwija przyjęty model biznesowy, bazujący na wydawaniu znanych i dobrze rokujących tytułów z segmentu AA+ i Indie Premium. 20 maja w wersji na PC ukazał się Of Bird and Cage - eksperymentalny projekt na granicy gamingu oraz świata muzyki.

W I kwartale 2021 r. All in! Games osiągnęło ponad 28 mln zł przychodów, na które składają się przychody netto ze sprzedaży w kwocie 4,9 mln zł oraz pozostałe przychody operacyjne, pochodzące ze sprzedaży IP do tytułu Ghostrunner. Zysk netto spółki wyniósł 8,6 mln zł.

O All in! Games:

All in! Games to wydawca gier na komputery osobiste i konsole, realizujący projekty o międzynarodowym zasięgu. W portfolio spółki znajdują się m.in. takie tytuły jak Ghostrunner (One More Level, współwydawca 505 Games), Paradise Lost (PolyAmorous), Alaloth - Champions of The Four Kingdoms (Gamera Interactive) i Tools Up! (The Knights of Unity). Firma rozpoczęła swoją działalność w segmencie wydawniczym w 2018 roku z inicjatywy Piotra Żygadło, Macieja Łasia, Łukasza Nowaka i Tomasza Majewskiego oraz przy wsparciu jednego z większościowych jej akcjonariuszy, Januarego Ciszewskiego. Od 2020 roku, po połączeniu ze spółką Setanta, All in! Games jest notowane na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma posiada międzynarodowy zespół (Polska, USA, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Francja, Litwa) liczący ponad 100 osób.

Źródło: Spółka, #ALG

Zobacz także: All in! Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości