Sescom podpisał list intencyjny z LOTOS Asfalt | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 cze 2021, 12:07

Sescom podpisał list intencyjny z LOTOS Asfalt

Sescom, spółka technologiczna, skoncentrowana na technicznym Facility Management (FM) oraz innowacjach optymalizujących działalność biznesową klientów, podpisał list intencyjny z LOTOS Asfalt dotyczący współpracy przy realizacji programu LOTOS Green H2.

- Program LOTOS Green H2 jest pionierskim przedsięwzięciem w skali kraju, nastawionym na efektywne wykorzystanie potencjału technologii wodorowej w energetyce. Pomyślna realizacja celów określonych w porozumieniu znacznie przybliży nas do komercyjnego zastosowania wodoru w gospodarce - komentuje Sławomir Halbryt, prezes Sescom.

Współpraca w ramach programu LOTOS Green H2 zakłada przygotowanie:

  1. projektu budowy instalacji do produkcji zielonego wodoru w procesie elektrolizy wody o mocy ok. 100 MW i jej integracji z rynkiem energii
  2. projektu budowy pilotażowej instalacji do produkcji zielonego wodoru o mocy ok. 1MW,
  3. projektu oprogramowania do zarządzania instalacją do produkcji wodoru, umożliwiającego również współpracę z systemem informatycznym stosowanym w sieciach energetycznych w kraju.

Obie firmy zamierzają ponadto podjąć rozmowy dotyczące wspólnych działań w zakresie integracji technologii IT oraz urządzeń do elektrolizy wody.

List intencyjny obowiązuje strony do 31 grudnia 2021 r. z możliwością przedłużenia.

Po stronie Sescom w prace projektowe zaangażowana zostanie spółka zależna – SES Hydrogen, odpowiedzialna za rozwój technologii wodorowych w ramach grupy. W ostatnich dniach Sescom informował o podniesieniu udziału w akcjonariacie spółki córki z 30 do 92,33 proc. oraz przeniesieniu na nią patentów związanych z technologiami wodorowymi.

W ramach LOTOS Green H2 powstać ma wielkoskalowa instalacja złożona z elektrolizerów, magazynów wodoru i ogniw paliwowych lub ewentualnie turbin wodorowych, zarządzanych przez innowacyjne oprogramowanie. Całość ma produkować zeroemisyjny wodór na potrzeby rafinerii i jednocześnie wpierać polski system elektroenergetyczny na zasadzie elektrowni szczytowo-pompowej.

O spółce Sescom:

Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy, a także potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną z wykorzystaniem zeroemisyjnych źródeł energii. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W ostatnim roku zrealizowała zlecenia dla ponad 350 klientów z 25 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #SES

Zobacz także: Sescom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości