17 czerwca Zortrax Dental rozpocznie emisję crowdfundingową | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 cze 2021, 11:59

17 czerwca Zortrax Dental rozpocznie emisję crowdfundingową

Zortrax Dental SA – spółka należąca do międzynarodowego lidera druku 3D, firmy Zortrax SA – opublikowała stronę ze szczegółami emisji crowdfundingowej. Kampania rozpocznie się 17 czerwca i będzie wspierana przez Crowdway. Środki z emisji zostaną przeznaczone na produkcję pierwszej serii już opracowanych drukarek 3D dla branży stomatologicznej oraz działania promocyjne w Europie, USA i Azji. W H1 2022 Zortrax Dental zamierza zadebiutować na NewConnect.

- Nasz plan rozwoju oparty jest na mocnych filarach w postaci doświadczenia oraz zaplecza grupy Zortrax. Prace nad autorskim urządzeniem dla lekarzy dentystów, tworzonym we współpracy z praktykami, znajdują się na finiszu. Zaangażowanie inwestorów społecznościowych ma nam pomóc w krótkim czasie dostarczyć pierwszą partię drukarek i tym samym odpowiedzieć na potrzeby rynku, który za cztery lata ma być wart prawie miliard dolarów, przy rocznym wzroście rzędu 17%. Chcemy rosnąć jeszcze szybciej i skalować się, co umożliwi planowany na kolejny rok debiut na warszawskim parkiecie – mówi Małgorzata Misiewicz, prezes Zortrax Dental SA.

Cele emisji

  • produkcja pierwszej partii drukarek stomatologicznych: 3 100 000 zł

Środki z emisji zostaną wykorzystane do sfinansowania kosztów produkcji już opracowanego urządzenia, opartego na innowacyjnej technologii utwardzania fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła emitowanego przez ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem UV LED.

  • kampanie wizerunkowe w USA, Europie i Azji: 900 000 zł

Zortrax Dental SA zamierza sprzedawać swoje rozwiązania globalnie, dlatego część środków pozyskanych z emisji spółka chce przeznaczyć na cele promocji marki na kluczowych rynkach: w USA i Europie (700 000 zł) oraz Azji (200 000 zł).

Zortrax Dental SA korzysta z wieloletnich doświadczeń grupy Zortrax (ponad 30 000 sprzedanych urządzeń) oraz jej zaplecza badawczego, produkcyjnego i logistycznego (80 resellerów w 90 krajach). W Q4 2021 spółka planuje wprowadzić na rynek zupełnie nową drukarkę przeznaczoną dla branży stomatologicznej. Produkt jest w ostatniej fazie testów.

Nowa drukarka Zortrax Inkspire 2 Dent będzie częścią dedykowanego lekarzom, kompletnego ekosystemu, który zawiera także przystosowane do pracy w stomatologii oprogramowanie Zortrax DentLab, urządzenia peryferyjne umożliwiające płukanie i utwardzanie drukowanych modeli, a także zestaw profesjonalnych, przetestowanych żywic do druku. Urządzenia peryferyjne mają pojawić się w Q2 2022. W czwartym kwartale 2022 roku Zortrax Dental planuje zaprezentować kolejny model drukarki 3D dla branży stomatologicznej.

Prognozy

Zortrax Dental SA szacuje, że w 2024 roku osiągnie przychody ze sprzedaży na poziomie 65,9 mln zł (wariant bazowy). Osiągnięcie europejskiego zasięgu sprzedaży spółka planuje na Q2 2022, niecały rok później chce już działać globalnie.

zortrax prognozy

Druk 3D w stomatologii

W ciągu ostatniej dekady przemysł dentystyczny został zrewolucjonizowany przez druk 3D. Drukowanie odbywa się zarówno w gabinetach dentystycznych, jak i w pracowniach protetycznych, co zapewnia nowy poziom szybkości i łatwości w porównaniu do starych procedur. Fotopolimerowe drukarki 3D mogą drukować korony, mosty lub szablony chirurgiczne z żywic biokompatybilnych. Żywice odlewnicze mogą posłużyć do druku wzorców wykorzystywanych w odlewaniu stosowanych w stomatologii metali. Przewiduje się, że upowszechnienie się druku 3D w stomatologii, a z czasem jej zdominowanie, zrewolucjonizuje tę branżę, umożliwiając wprowadzenie nowych produktów i rozwój dotychczasowych.

Z badań spółki Zortrax wynika, że światowy rynek stomatologii będzie wart szacunkowo ponad 225 mld zł do końca 2024 roku. Sam rynek nowoczesnych aparatów ortodontycznych, które można tworzyć na drukarkach 3D, ma szansę osiągnąć wartość prawie 25 mld zł do końca 2023 roku.

O Crowdway.pl:

Crowdway.pl to jedna z największych w Polsce internetowych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Na koncie ma informowanie o największych w Polsce zbiórkach realizowanych przez spółki szybkiego wzrostu i start-upy, o łącznej wartości ponad 61 mln zł, w tym już 15,5 mln zł w 2021 r. (kampanie zakończone). Od stycznia 2020 r. ponad dwie trzecie kampanii osiągnęło 100 proc. celu. Skuteczność pozyskiwania kapitału wynosi 90 proc. Crowdway.pl jest laureatem konkursu Złote Spinacze 2020 w kategorii „PR finansowy i relacje inwestorskie” za emisje dla spółek Janusza Palikota. Operatorem platformy jest Crowdway Sp. z o.o., która od stycznia 2020 roku razem ze spółkami QValue SA i Vortune Equity sp. z o.o. należy do holdingu Vortune Equity Group SA.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości