KNF zatwierdziła prospekt Best dot. programu emisji obligacji o wartości do 200 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 cze 2021, 19:22

KNF zatwierdziła prospekt Best dot. programu emisji obligacji o wartości do 200 mln zł

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt podstawowy dotyczący nowego programu emisji obligacji Best o łącznej wartości nominalnej do 200 mln zł - podała spółka w komunikacie. Best rozważa przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej w ramach tego programu na początku trzeciego kwartału.

"Zamierzamy zwiększyć inwestycje w portfele wierzytelności, gdy tylko warunki rynkowe będą sprzyjające. (...) Obecnie obserwujemy odbudowującą się podaż portfeli wierzytelności, głównie bankowych, której towarzyszy zwiększony popyt, w tym ze strony zagranicznych firm i funduszy. Sądzimy, że wysoki poziom spłat z zarządzanych przez GK Best portfeli oraz silna pozycja kapitałowa pozwolą nam na powrót do inwestycji na poziomie zbliżonym do tego, jaki realizowaliśmy w latach 2016-2017" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Krzysztof Borusowski.

"Zakładamy, że publiczne emisje obligacji kierowane do szerokiego grona inwestorów ponownie będą jednym z głównych źródeł finansowania naszego rozwoju. Z pierwszą emisją w ramach nowego programu możemy wystartować w ciągu kilku tygodni" – dodał.

Grupa wyemitowała dotychczas obligacje o łącznej wartości nominalnej 1,06 mld zł, z czego ponad 800 mln zł zostało już wykupione.

Koordynatorem oferty w ramach programu jest DM BOŚ.

O ustanowieniu programu emisji obligacji spółka informowała w styczniu.

(PAP Biznes), #BST

doa/ mfm/

Zobacz także: Best SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości