Creepy Jar zadowolone ze startu sprzedaży "Green Hell" na konsolach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 cze 2021, 12:44

Creepy Jar zadowolone ze startu sprzedaży "Green Hell" na konsolach

Creepy Jar jest zadowolone z początkowych danych o sprzedaży gry "Green Hell" na konsolach PlayStation i Xbox, ale nie planuje na razie publikować liczby sprzedanych kopii - poinformowali przedstawiciele spółki. W ciągu roku lub półtora od debiutu na konsolach firma liczy na sprzedaż kilkuset tys. kopii gry.

"Sprzedaż idzie dobrze. Jest zgodna z naszymi oczekiwaniami. Na razie mamy odczyty z dwóch tygodni, niepełne, ponieważ potrafią one spływać z dużym opóźnieniem. Nie mamy jeszcze danych z niektórych regionów. Ale widzimy fajny trend, ten drugi tydzień sprzedaży jest bardzo podobny do pierwszego" - powiedział prezes Krzysztof Kwiatek podczas konferencji na GPW Innovation Day.

"Najistotniejsze jest to, żeby gra sprzedawała się bardzo dobrze w długim terminie, tak żeby powtórzyć sukces z PC, który na początku nie sprzedawał się zbyt dobrze. Liczymy na kilkaset tys. sprzedanych kopii w ciągu roku czy półtora" - dodał.

Premiera gry "Green Hell" na konsolach PlayStation 4 i Xbox One miała miejsce 9 czerwca.

Celem spółki nadal jest to, by sprzedaż gry na konsolach wyniosła co najmniej 30 proc. wolumenu z rynku PC. Pod koniec maja Creepy Jar informował o przekroczeniu na Steam progu 2 mln sprzedanych egzemplarzy "Green Hell".

Kwiatek podał, że spółka nie przewiduje w tej chwili wydania specjalnego raportu na temat danych sprzedażowych "Green Hell" na konsolach, m.in. ze względu na brak danych z części regionów.

Zarząd spółki poinformował podczas konferencji, że sprzedaż gry na konsolach PlayStation i Xbox jest zbliżona.

Premiery gry na konsolach Sony w Azji jest planowana w ciągu kilku najbliższych tygodni. Prezes podał, że spółka, nie chcąc czekać z premierą na Azję, zdecydowała o wydaniu gry na pozostałych rynkach.

"W krajach azjatyckich dłużej trwa przyznanie klasyfikacji wiekowej gry" - wyjaśnił.

W najbliższych miesiącach wersje konsolowe "Green Hell" mają zostać wzbogacone o dwie części dodatku "Spirits of Amazonia".

"Koniec wakacji lub początek roku szkolnego wydaje nam się obecnie realny" - powiedział Kwiatek.

Z kolei we wtorek na komputerach PC będzie miała miejsce premiera drugiej części "Spirits of Amazonia". Zarząd Creepy Jar poinformował, że w związku z dodatkiem gra będzie promowana przez platformę cyfrowej dystrybucji Steam. Trzecia, ostatnia część "SoA" ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Krzysztof Sałek, członek zarządu, pytany o ewentualny split akcji spółki powiedział: "Nie rozważamy tego na tę chwilę, ale nie jest to temat zamknięty". We wtorek o godz. 11.45 kurs akcji Creepy Jar wynosi 840 zł, co jest trzecia najwyższą wartością wśród spółek z indeksu WIG, po LPP i Benefit Systems.

(PAP Biznes), #CRJ

kuc/ ana/

Zobacz także: Creepy Jar SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości